VI Turniej o Puchar Wielkiego Śląska

Weekend bez kolejki Ekstraklasy nie był weekendem straconym. Fani Śląska spędzali go na różnych turniejach kibicowskich…

Pierwszy turniej odbył się w sobotę w Namysłowie. Wzięło w nim udział 8 drużyn. Zwycięzcami okazali się fani Wisły Kraków. Drugie miejsce zajęli fani Śląska z Bielawy, a trzecie z Oleśnicy. Jedyna ekipa z Wrocławia, drużyna Wielkiego Śląska, głównie z powodu braków kadrowych zajęła ostatnie miejsce.

Klasyfikacja końcowa Namislavia Cup 2014

1 Wisła Kraków FC Bochnia
2 Bielawianka Bielawa
3 FC Oleśnica
4 Lechia Gdańsk -Orunia
5 Start Namysłów
6 FC Milicz
7 FC Oława
8 Wielki Śląsk

Kolejny turniej fanów Śląska, znacznie większy odbył się z niedzielę w Oławie. Wzięła w nim udział rekordowa ilość drużyn. Była to już VI edycja Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska. Do Oławy zjechali kibice Śląska z 16 miast. Po emocjonującym finale i serii rzutów karnych najlepsi okazali się fani z Wrocławia, z ekipy Wielki Śląsk. Zwycięska ekipa pokazała charakter. Z różnych powodów połowa drużyny nie dojechała na turniej, a mimo to udało się wygrać. Drugie miejsce zajęła ekipa z Brzegu, a na najniższym stopniu podium stanęli fani Śląska z Oławy.

W niedzielę, na VI już edycji Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska przewinęło się ok. 300 osób. Po za zaproszonymi drużynami do Oławy zjechało kilka FC by pokibicować kolegom i spotkać się ze znajomymi. Wiele osób przyjechało całymi rodzinami. Na miejscu można było napić się piwka i skorzystać z darmowego cateringu. Wiele osób chwaliło sobie szczególnie karkówkę z grilla. W tym miejscu podziękowania dla Kompani Piwowarskiej za udostępnienie sprzętu i przekazaniu free kilku beczek Tyskiego.

Mimo udziału dużej ilości drużyn turniej przebiegał bardzo sprawnie organizacyjnie, gdyż zawody odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie. Fani Śląska rywalizowali w 4 grupach z których wychodziły po 2 zespoły, tworząc pary ćwierćfinałowe. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz komplet smyczek dla drużyny.

Po turnieju integracja trwała do późnych godzin wieczornych, a po zamknięciu obiektu Moto Jelcza pozostali przenieśli się do jednego z miejscowych lokali. Podziękowania dla wszystkich kibiców Śląska, którzy brali udział w VI Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska. Szczególnie dla tych, którzy mieli naprawdę daleko, czyli fanów z takich miast jak np. Zgorzelec, Kudowa Zdrój, Częstochowa czy Chojnice.

relacja i zdjęcia: KibiceSlaska.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments