Turniej młodych Arkowców w Prabutach – 31.01.2015

Na stronie Kibiców Arki Gdynia czytamy:

„Prabuty to niespełna 9 tysięczne miasteczko leżące na wschodnim krańcu naszego województwa, ok. 150 km od Gdyni. W sobotę 31 stycznia działający tam fanklub Arki zorganizował w miejscowej hali sportowej zawody w piłkę nożną dla młodych Arkowców.

O tym jak bardzo popularna w tym mieście jest Arka świadczy spore zainteresowanie turniejem – zarówno na trybunach, jak i na boisku. Zawody otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Prabut – Andrzej Ochał. Wystartowało 11 zespołów ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, które zostały podzielone na 3 grupy, w których grano systemem „każdy z każdym” po 8 minut. Do fazy finałowej awansowali zwycięzcy każdej grupy. Co bardzo nas cieszy na trybunach dominowały żółto-niebieskie barwy. Również nazwy większości zespołów nawiązywały do naszego klubu (prabucka Arka, Arkowcy, Młoda Triada itp.).

Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna „Futsal”, drugie „Kopacze”, a trzecie „Młoda Triada”.

Dzięki zaangażowaniu miejscowych kibiców Arki oraz co warto podkreślić wspólnemu działaniu naszego Stowarzyszenia Kibiców, Klubu Arka Gdynia, grupy Ultras Arka oraz redakcji arkowcy.pl mogliśmy w znaczący sposób przyczynić się do promocji pięknych żółto-niebieskich barw w Prabutach.
Wszystkim ok. 60 zawodnikom oraz licznie zgromadzonym w hali dzieciom rozdaliśmy setki smyczek, wlepek i balonów ufundowanych przez Klub oraz SKGA. Dodatkowo zawodnicy otrzymali zestawy przyborów szkolnych (zeszyty, notesy, długopisy, plany lekcji – wszystko w barwach Arki). Zwycięski zespół otrzymał kibicowskie kalendarze ufundowane przez redakcję arkowcy.pl. Najmłodsi zawodnicy dostali także plakaty z podpisami zawodników Arki. Dla najlepszej trójki turnieju miejscowy fanklub ufundował okazałe puchary, a najlepszy zawodnik w nagrodę dostał piłkę z podpisami aktualnej kadry Arki. Każdej drużynie klub przekazał także darmowe zaproszenia na wiosenne mecze Arki w Gdyni.

Po zawodach w przyjaznej atmosferze umacnialiśmy kontakty z miejscowymi kibicami Arki, a po krótkim zwiedzeniu miasta udaliśmy się w drogę powrotną do Gdyni. Miejscowemu FC Arki gratulujemy znakomicie przeprowadzonego turnieju i życzymy powodzenia w dalszym rozwoju i promocji naszych barw w regionie.”

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments