Turniej kibiców Górnika Konin 10.02.2024

Za nami turniej kibiców Górnika Konin, oprócz gospodarzy w zmaganiach sportowych udział wzięły ekipy Ostrovii Ostrów, Gwardii Koszalin, Włocłavii Włocławek, Falubazu Zielona Góra, Jagiellonii Białystok i Lecha Poznań reprezentowany przez FC Piła. Więcej w relacjach samych zainteresowanych.

 

Relacja Górnika Konin:

Wczoraj odbył się turniej kibiców zorganizowany przez fanów Górnika Konin. Tym razem zawody odbyły się na hali w podkonińskiej Golinie i uczestniczyło w nich 8 drużyn, w tym oprócz naszej reprezentacji i chłopaków z Sompolna, zaproszone ekipy: Ostrovia Ostrów Wlkp., Gwardia Koszalin, Włocłavia Włocławek, Falubaz Zielona Góra, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań reprezentowany przez FC Piła.

W rywalizacji w piłkę nożną w finale drużyna Górnika Konin zmierzyła się z Sao Boys, zwyciężając to spotkanie i finalnie również cały turniej. Trzecie miejsce na podium przypadło drużynie Jagiellonii Białystok, która po bezbramkowym remisie pokonała w rzutach karnych ekipę Piły. W międzyczasie na hali odbyły się także inne sportowe rywalizacje. I tak w przeciąganiu liny zwyciężyła ekipa Falubazu, w podnoszeniu sztangi najlepszy był reprezentant Jagi, z kolei w uderzeniach bokserskich na automacie najwięcej punktów zdobyła delegacja Włocłavii Włocławek.

Turniej oczywiście był organizowany w formule „od kibiców dla kibiców”, stąd uniknęliśmy przypadkowych gapiów, a przez cały dzień sportowych zmagań przez halę w Golinie przewinęło się na pewno ok. 250-300 osób. Hala sportowa przyozdobiona została oczywiście kibicowskimi barwami, o głośny doping dla swoich reprezentacji zadbali kibice na trybunach, a po zakończeniu rozgrywek odbyło się tradycyjnie wręczenie pucharów, dyplomów i drobnych upominków. Był też czas na pamiątkowe fotki, a chętni mogli nabyć gadżety kibicowskie, z których cały zysk zostanie przekazany na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Koninie.

W tym miejscu kibice Górnika Konin dziękują wszystkim przybyłym ekipom za wizytę i sportową rywalizację. Osobne podziękowania także dla ekipy Sao Boys z Sompolna za wsparcie w organizacji turnieju.

Słowa podziękowania kierujemy również do Burmistrza Gminy Golina p. Mirosława Durczyńskiego i dyrektor hali sportowej w Golinie p. Żanety Matlewskiej oraz firm lub właścicieli: Kanapkowo-Konin, zakład Vin-Kon S.A., Warriors GYM, odżywki SFD Konin , Catering Ryszard Golimowski, wszystkim Paniom pomagającym w części gastronomicznej, obsłudze spikerskiej, sędziowskiej i medycznej, a także każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji tego wydarzenia.

 

Relacja Ostrovii Ostrów:

W 25 osób obecni jesteśmy na turnieju naszych Braci z Konina. Sam turniej to przekonkretna organizacja ze strony gospodarzy i dużo integracji. Oprócz nas i Łańcuchów na turnieju obecne również ekipy Falubazu Zielona Góra, Gwardii Koszalin, Włocłavii Włocławek, Sao Boys, Lech fc Piła i Jagiellonia Białystok. Dziękujemy za wszystko! BAŻANTY & ŁAŃCUCHY

 

Relacja Włocłavii Włocławek:

Na turnieju organizowanym przez kibiców Górnika Konin zjawiamy się w 26 osób + „Paszol”, „Sękoś” oraz z flagą „Włocławscy Chuligani”, i transparentem „WŁOCŁAVIA NIGDY NIE ZGINIE!”. Sama organizacja imprezy przez Łańcuchów naprawdę na wysokim poziomie, szacunek! Dziękujemy za prowiant i konkret turniej! Do następnego! WŁOCŁAVIA&GÓRNIK!

 

Relacja Falubazu Zielona Góra:

W ostatni weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w turnieju kibicowskim organizowanym przez naszych przyjaciół z Górnika Konin, na który udaliśmy się w 33 osoby.

Część główna, czyli rozgrywki piłkarskie nie poszły do końca po naszej myśli, ponieważ zmagania kończymy już w fazie grupowej. Zdecydowanie lepszą formę pokazaliśmy w konkurencji przeciągania liny, gdzie od początku do końca nie zaznaliśmy smaku porażki. W finale po zaciętym pojedynku, pokonaliśmy reprezentantów Jagiellonii Białystok i zajęliśmy pierwsze miejsce. Poza tym odbyły się także konkurencje podnoszenia sztangi oraz uderzeń w boksera na automacie. Obok wcześniej wymienionych Gospodarzy, Jagi i nas, na turnieju zaprezentowały się także ekipy Ostrovii Ostrów Wlkp., Lecha Poznań z Legionu Piła, Sao Boys z Sompolna, Włocłavii Włocławek oraz Gwardii Koszalin.

Bardzo dziękujemy kibicom Górnika Konin za zaproszenie i turniej zorganizowany naprawdę na najwyższym poziomie.

 

Relacja Jagiellonii Białystok:

Jesteśmy obecni w 40 osób na turnieju kibiców zorganizowanym przez Górnik Konin. Zajmujemy trzecie miejsce w zmaganiach piłkarskich, drugie miejsce w przeciąganiu liny, pierwsze miejsce w wyciskaniu, trzecie miejsce w bokserze oraz jeden z nas dostaje nagrodę za najlepszego bramkarza. Dziękujemy Górnikowi za zaproszenie, świetną gościnę i mega atmosferę. Za Jage!

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Frank
2 miesięcy temu

Jaga liże dupę przede wszystkim Kuchenkorzowi, poszli droga zagłębia L

Świat kibicowski bez zasad vide Amikowcy i ich przyjaźń z Masterem

Dumny Polak
Dumny Polak
2 miesięcy temu

To że jaga liże dupe dla konina to każdy wie.. ale każdy wie że zgody nie dostanie z Lechem, wiec nie pierd…ie bzdur. To że na widzewie zadyma była w Jagiellonii między starymi a młodymi to też każdy wie, wiec nie pierd…ie bzdur. To że fan club jakiś Ełk został waszą zgodą to też każdy wie.. tak jak czas bitki podkręcony ten mazurek z zagłębiem L. Szkoda słów na was.. jadą na koniec polski a w koło maja rywali.. te pompowane farmazony to w buty ..