Resovia obecna na sesji Rady Miasta

Najstarsi w Polsce:

W około 40 osób z transparentem „TAK dla budowy centrum lekkiej atletyki na stadionie Resovii” meldujemy się na dzisiejszej Sesji Rady Miasta. Grupą zajmujemy miejsca na balkonie sali obrad, a nasz przedstawiciel na mównicy wygłasza oświadczenie. Akcja odbija się szerokim echem w lokalnej prasie, a temat trafia na 1 news w aktualnościach w TVP Rzeszów.

Nie bądź obojętny Resoviaku – bądź aktywny w ważnych tematach dla Resovii!

 

Oświadczenie kibiców Resovii:

Przyszliśmy do Ratusza na Obrady Rady Miasta, by upewnić się – czy deklaracja Pana Prezydenta w prasie lokalnej, na ostatniej Sesji Rady Miasta oraz na spotkaniu z mieszkańcami trzech Osiedli (Krakowskiej-Południe, Kmity i Staroniwy) odnośnie budowy Centrum Lekkoatletycznego na Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22 będzie zapisana w planach finansowych i budżetowych Miasta na Rok 2018 w kwocie 32 mln złotych. Czyli szacunkowy koszt całej inwestycji.

Prosimy, by ten fakt został odnotowany w protokole z dzisiejszej Sesji RM.

Przychodzimy na dzisiejszą Sesję Rady Miasta, jako mieszkańcy Rzeszowa – podatnicy.
Chcielibyśmy zaznaczyć, że jest to nie tylko głos Nas – kibiców Resovii, a przede wszystkim mieszkańców Rzeszowa. Dość mamy politycznych i pustych deklaracji niektórych Radnych Miasta i Prezydenta Rzeszowa. Gdzie sprowadza się to w większości tylko do wzmożonej aktywności w czasie kampanii wyborczej. Dość ciepłych słów o stadionie dla Resovii, który nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Aż w końcu, dość czekania i braku konsekwencji w podjęciu jednoznacznej decyzji.

Wszyscy znamy sytuację i realia w jakich przyszło działać i trenować młodzieży na Resovii w różnych sekcjach sportowych. Przez lekkoatletów, łuczników i kolarzy, kończąc na piłkarzach i piłkarkach. Mając na względzie dalsze funkcjonowanie Najstarszego Klubu w Polsce oraz właściwe wypełnianie jego obowiązków, a w szczególności organizowanie, wspieranie i zabezpieczanie warunków do szkolenia młodych sportowców, jak i seniorów, reprezentujących biało-czerwone barwy Resovii – zwracamy się o podjęcie „męskiej” decyzji o zapisanie kwoty 32 mln złotych na budowę Centrum Lekkoatletycznego na stadionie Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22, w planach finansowych miasta.

Nazwa klubu Resovia zobowiązuje! – wiąże się z łacińską nazwą miasta Rzeszowa. W wielu mieszkańcach miasta budzi się do obu nazw stosunek emocjonalny i sentymentalny.

Stadion przy ulicy Wyspiańskiego, to stadion żywy, otwarty cały czas, z którego codziennie korzysta wielu mieszkańców miasta w różnych formach.

Przez ostatnie lata działacze Klubu CWKS Resovii Rzeszów, nie byli wspierani przez dużych biznesmenów ze Świata Show-Biznesu. Poprzez swoją wzajemną pomoc i wsparcie gwarantowali naszemu Klubowi finansową stabilizację, umożliwiali działalność i przyczyniali się do kolejnych sportowych sukcesów Cywilno-Wojskowego Klubu Resovia.

Nawet przez chwilę nikt z nas nie zwątpił, nie załamał rąk i nie ugiął kolan. Wiara, niezłomność i nieustępliwość Resoviaków sprawiły, iż na chwilę obecną osiągnęliśmy pewną sportową stabilizację. Lecz jednak wciąż bez stadionu i wsparcia Miasta w tym zakresie.

Już dziś możemy zakomunikować, iż pomysł budowy Centrum Lekkoatletycznego na Resovii spotkał się z wieloma wyrazami aprobaty. Liczne sygnały wsparcia dla inicjatywy płynące z całego, szeroko rozumianego środowiska sportowego Resovii i mieszkańców Podkarpacia dowodzą, że budowana stadionu jest posunięciem potrzebnym i długo oczekiwanym. Jesteśmy przekonani, że chęć pomocy w tak trudnym okresie stanie się bodźcem dla wielu z Państwa do podjęcia decyzji o wsparciu finansowym dla budowy Stadionu Resovii.

Mamy na uwadze, że w przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe, gdzie w przestrzeni publicznej będzie można usłyszeć coraz więcej obietnic i tzw. pustych sloganów, które już niejednokrotnie słyszeliśmy. My, mamy dość takich wyborczych zapewnień. Mamy również na uwadze, że przyjdzie dla pewnych osób czas rozliczeń. Bo Kadencja tzw. „służba Radnego” nie trwa zaledwie kilka miesięcy przed wyborami, a pełne 4 lata. I to samo tyczy się Prezydenta. My, jako mieszkańcy Rzeszowa, Kibice i sympatycy Najstarszego Klubu w Polsce – dziś możemy obiecać jedno – Na laurach nie spoczniemy. Nie pozwolimy, by cały trud, który budowany był pokoleniami od 1905 roku poszedł na marne. Dziś to My stoimy na straży interesów Tego Klubu, ale czy Ratusz i władze Rzeszowa są z Nami?

Nie przychodzimy do Ratusza, bo nie mamy, na co dzień co robić. Przychodzimy, bo nie mamy tu przedstawiciela, który zabiegałby o sprawy dla Resovii. Przychodzimy, by Prezydent i radni zaczęli w końcu kierować się interesem społecznym, który będzie podążał w parze z interesem publicznym.

Z interesem ważnym i słusznym dla wszystkich mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia! Budowa Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej poprzez zaangażowanie środków unijnych – naszym zdaniem była bardzo złą decyzją. Ponieważ lokalizacja stadionu, brak parkingów i rozwiązanie architektoniczne jest najbrzydszym obiektem piłkarskim w skali całego kraju. Należało zbudować w neutralny miejscu Stadion Miejski, typowo piłkarski na 15 tys., który zabezpieczałby potrzeby Podkarpacia w tym zakresie na wiele lat i byłby wizytówką Stolicy Podkarpacia. Na którym rozgrywałyby mecze na przemian Resovia i Stal. Obecny Stadion Miejski przy Hetmańskiej jest martwy, żyje tylko w czasie imprez.

Ubolewamy, że np. w planach finansowych Miasta jest miejsce na wymianę nawierzchni-deptaka przy ul. 3go Maja, czy podświetlanie drzew i krzewów w pasie drogowym, a nie ma na stadion i kompleks sportowy dla młodzieży i mieszkańców tego Miasta.

Obecnie Resovia zajmuje najwyższe miejsce spośród dwóch rzeszowskich Klubów. Po zakończonej rundzie jesiennej Resovia zajmuje 4 miejsce na 16 zespołów z 4 województw, ze stratą 3 punktów do lidera z Lublina. A przypomnijmy, że w Lublinie, w mieście wojewódzkim takim jak Rzeszów jest nowy i piękny piłkarski stadion z zapleczem, z infrastrukturą, o łącznej pojemności 15 tys. osób.

Tak, wysokie miejsce w tabeli wywalczone zostało zaangażowaniem, charakterem i ambicją, bez potrzeby rozkazów władz Rzeszowa, by wygrać dany mecz. Bo każdy mecz przy Wyspiańskiego 22 jest Świętem dla Nas, Świętem dla Rzeszowian i piłkarzy.

Mamy nadzieje, że słowa Prezydenta Rzeszowa o budowie Centrum Lekkoatletycznego na Resovii nie zostaną tylko w archiwach lokalnej prasy, a powstanie stadion z prawdziwego zdarzenia, na jaki Rzeszów zasługuje już dawno. Liczymy, że wszyscy dziś tu zebrani Państwo – będziecie reprezentantami interesów Miasta Rzeszowa, społeczności sportowej oraz Najstarszego Klubu w Polsce!

Jeśli prawda jest inna, chętnie wysłuchamy.

– Mieszkańcy miasta Rzeszowa i kibice Resovii

Kibice Resovii na Sesji Rady Miasta – 21.11.217

Zobaczcie wystąpienie jednego z nas na dzisiejszej Sesji Rady Miasta oraz udzielonej odpowiedzi przez Prezydenta Tadeusza Ferenca oraz Wiceprezydenta Stanisława Sieńko.___________________________________________"W ubiegły poniedziałek zostało dostarczone do Urzędu Marszałkowskiego porozumienie podpisane przez Pana Prezydenta dotyczące budowy centrum lekkoatletycznego. Wczoraj Pani wicemarszałek Kurowska poinformowała mnie, że w najbliższym czasie odbędzie się uroczyste podpisanie tego porozumienia pomiędzy Prezydentem, a Panem Marszałkiem i to otworzy drogę do dalszego działania jeśli chodzi o budowe Centrum Lekkiej Atletyki na stadionie Resovii."Stanisław Sienko, wiceprezydent RzeszowaSesja Rady Miasta, 21.11.2017

Posted by Najstarsi w Polsce on Dienstag, 21. November 2017

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments