Zatoka Braniewo – Jeziorak Iława 03.04.2021 3 kwietnia 2021

Dzisiaj w Braniewie miał miejsce mecz rozgrywek IV ligi pomiędzy miejscową Zatoką a Jeziorakiem Iława. Pod koniec pierwszej części spotkania na murawę przedostało się około 30 niezidentyfikowanych sprawców, obecność zaznaczyli okrzykiem „Lechia Gdańsk” i przegonili zebranych pod stadionem fanów gospodarzy. W relacji kibiców Zatoki możemy przeczytać: „Odpowiadając na wszelkie medialne doniesienia – jesteśmy niezależną ekipą, niczyim fan clubem”.

 

Całe zajście można zobaczyć pod poniższym linkiem (od 45:00):

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-forBET-IV-liga/Sezona-2020-2021/198492-Zatoka-Braniewo-Jeziorak-Ilawa-22-kolejka.htm

 

Relacja Jezioraka Iława:
Ucinając wszelkie spekulacje i wersje internetowych ekspertów.. Spontaniczny wyjazd do Braniewa kończy się przegonieniem gospodarzy z flagą przez koalicje IKS&KPS.

 

Relacja Zatoki Braniewo:
W sobotę na meczu z Jeziorakiem zbieramy się w około 10 osób za stadionem i oglądamy mecz. Pod koniec pierwszej połowy odwiedza nas około 35-40 sportowców w barwach Lechii Gdańsk i ładują się na stadion. Musimy się zawijać. Odpowiadając na wszelkie medialne doniesienia – jesteśmy niezależną ekipą, niczyim fan clubem. Arki nie było (nie udzielają się na Zatoce i nie będą udzielali), więc cała sytuacja wydaje się dość skomplikowana. Do następnego.