Ostrovia Ostrów Wielkopolski – Odolanovia Odolanów 23.08.2020

Za nami ciekawe derby powiatu ostrowskiego, w których Ostrovia podejmowała Odolanovię Odolanów. Przed meczem kibice Ostrovii zorganizowali wspólny przemarsz na stadion, co dodatkowo podkręciło przedmeczową atmosferę. Na płocie wywiesili cztery flagi oraz transparent przypominający tęczowej zarazie, że rodzina jest siłą narodu. Tego dnia grupa UO’16 przygotowała oprawę składającą się z estetycznego transu „Ostrovia To My!”, sreberek w barwach klubowych oraz licznej pirotechniki. Fani Odolanovii przybyli do Ostrowa Wielkopolskiego w 30 osób. W trakcie meczu podobnie jak gospodarze zaprezentowali oprawę z pirotechniką.

Relacja Ostrovii Ostrów Wielkopolski:
Niedzielne spotkanie przyszło nam rozegrać na stadionie miejskim, gdzie po drugiej stronie trybuny wreszcie odwiedzili nas kibice gości.
Tego dnia zebraliśmy się w mieście dwoma grupami, które w asyście rac i petard udały się na stadion co dodatkowo podkręciło gorącą przedmeczową atmosferę.

[art5]

Nas na trybunach w najlepszych momentach ponad 80 osób z dobrym dopingiem przez całe spotkanie. Na płocie tego dnia wiszą cztery flagi (Centrum, UO’16, Bażanty, YF’01) oraz jeden trans skierowany w środowiska LGBT, przez który jako kibice Ostrovii wyraziliśmy sprzeciw tej ideologii.

W drugiej połowie grupa UO’16 prezentuje oprawę. Na barierce zawisł malowany transparent „OSTROVIA TO MY!” w asyście sreberek w barwach klubowych oraz licznej pirotechniki.

[art5]

Na meczu pojawili się wcześniej wspomniani kibice gości w 30 osób z jedną flaga i oprawą z pirotechniką w pierwszej połowie. Bez wątpienia pod względem kibicowskim był to mecz jakiego już od dawna nie widział nasz stadion.
Piłkarze remisują to spotkanie 1:1.
AVE OVIA!

Relacja Odolanovii Odolanów:
Drugi raz w tym sezonie przyszło Nam zawitać w Ostrowie, tym razem derbowy mecz z Ostrovią Ostrów, już od poznania terminarzu na rundę jesienną wiedzieliśmy, że nie może nas tam zabraknąć. Naszą mobilizację zaczęliśmy tydzień przed planowanym meczem, ale ograniczamy się jedynie do plakatów w necie oraz nakręcania ludzi we własnym gronie, ostatecznie z Odolanowa wyruszamy autami w 30 osób, mamy ze sobą jedną flagę MLKS. Na samym stadionie od samego początku panowała mega atmosfera, bo w końcu od długo wyczekiwanego czasu w takiej lidze potrafili zebrać się kibice obu drużyn. Kibice gospodarzy zebrali się w około 80 osób, którzy konkretnie dopingowali swoją drużynę przez cały mecz oraz w drugiej połowie zaprezentowali oprawę. My również przez cały mecz z dopingiem na dość konkretnym poziomie przez większość meczu. W około 30 minucie spotkania OU’17 daję o sobie znać i odpala trochę piro co daję fajny efekt na Ostrowskich trybunach, w końcu derby to derby 😉 . W trakcie meczu kilkukrotnie zaznaczamy, że MY jako MLKS ODOLANOVIA ODOLANÓW sprzeciwiamy się ideologii lgbt i nie wyrażamy zgody na jej propagowanie na ulicach! Przechodząc do samego meczu to na boisku piłkarze remisują mecz 1:1.