ŁKS Łódź – Chrobry Głogów 22.04.2022 27 kwietnia 2022

Na ten dzień fani Łódzkiego Klubu Sportowego czekali długie lata. W piątek przy okazji meczu z Chrobrym Głogów miała miejsce inauguracja pełnego obiektu przy al. Unii Lubelskiej 2. Oficjalna frekwencja wynosiła 18 008 widzów, tym samym pobito rekord frekwencji w województwie łódzkim na meczu piłkarskim w XXI wieku. O pierwszą choreografię na nowych trybunach zadbała grupa Ultras ŁKS. Przed rozpoczęciem spotkania gospodarze zaprezentowali sektorówkę „ŁKS – Największa Łodzi Duma”, do tego pojawiła się biało-czerwono-biała kartoniada. Ełkaesiacy urządzili także flagowisko.

 

Relacja ŁKS-u Łódź:

Emocje związane z otwarciem Stadionu Króla powoli opadają. Czas więc krótko podsumować to wydarzenie, bo nie był to zwykły mecz. Spotkaniem z Chrobrym Głogów ŁKS pobił rekord frekwencji w województwie łódzkim w XXI wieku!

Nigdy wcześniej w XXI wieku tylu widzów nie oglądało spotkania piłkarskiego w województwie łódzkim. 18 008 kibiców, to nasza wspólna zasługa! Na otwarciu naszego nowego domu byli przedstawiciele wielu grup.

Spotkały się ełkaesiackie pokolenia. Otwarcie Stadionu Króla było okazją do spotkania się aż czterech pokoleń – od najmłodszych ełkaesiaków, którzy zaprezentowali się na płycie naszego stadionu, aż to tych najbardziej zasłużonych. W tym szczególnym dniu za swoje dokonania nagrodzeni zostali Wiesław Janczyk, Ryszard Polak, Marek Dziuba oraz Marek Łopiński.

O pierwszą oprawę na nowych trybunach zadbała grupa Ultras ŁKS, a redakcja ŁKSFans.pl jak zawsze zadbała o medialną otoczkę otwarcia i meczu z Chrobrym.


Na otwarciu Stadionu Króla obecni byli kibice ze wszystkich ełkesiackich dzielnic i osiedli – Śródmieścia, Rokicia, Żubardzia, Rudy, Limanki, Starego Polesia, Piastowa, Bałut, Osiedla Kopernika, Kuraka, Radogoszcza, Kozin, Górniaka, Żabieńca, Chojen, Retkini, Karolewa, Teofilowa, Dąbrowy, Złotna, a także z Mireckiego. Nie zabrakło też ełkaesiaków z Fan Clubów – Włocławka, Piotrkowa, Aleksandrowa, Konstantynowa, Pabianic, Poddębic, Lutomierska, Łasku oraz Zgierza.

Bo wszyscy wiedzą, że al. Unii Lubelskiej 2 to dom wszystkich łodzian!

 

 

zobacz również zdjęcia: