Inter Mediolan – Napoli 26.12.2018 27 grudnia 2018

Wczoraj w Mediolanie odbył się mecz Interu z drużyną Napoli, do stolicy mody wybrała się spora grupa kibiców z Neapolu. Przed spotkaniem doszło do konkretnej awantury, w której Co najmniej 4 kiboli Napoli zostało rannych, a kibic Interu ewakuujący się po zakończeniu awantury, został śmiertelnie potrącony przez samochód. Według wstępnych informacji to kibic Interu.

 

Relacja od TMK+:

Tragedia w Mediolanie, gdzie wczorajszego wieczoru przed meczem Inter-Napoli doszło do awantury miejscowych z przyjezdnymi, gdy grupa kiboli z Neapolu, która skutecznie ominęła policyjną eskortę, dostała się w pobliże stadionu. Doszło do grubego dymu z użyciem m.in. pirotechniki, drzewców od flag i noży. Co najmniej 4 kiboli Napoli zostało rannych, a kibic Interu ewakuujący się po zakończeniu awantury, został śmiertelnie potrącony przez samochód. Włoska scena ultras dopiero co odbiła się od dna i była na dobrej drodze do odzyskania dawnego blasku. Czy czeka ją teraz nowa fala represji? 

 

Kibic, który wczorajszego dnia stracił życie przed meczem Inter-Napoli, to Daniele Balardinelli – przywódca ekipy Blood Honor Varese i zawodnik MMA.