Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 09.03.2018 10 marca 2018

Na wczorajszym meczu w Zabrzu zawisł specjalnie przygotowany transparent z hasłem: „Komisjo Ligi nie zatrzymasz nas nigdy!”. Dodatkowo Żabole wydali specjalne koszulki z tym hasłem. Wszystko tyczy się skandalicznych kar po meczu Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze.

Goście stawili się w sektorze gości w ponad 500 osób w tym bardzo liczna delegacja bytomskiej Polonii, która wspierała tego dnia Zagłębie w dokładnie 217 osób. Poniżej możecie przeczytać relację kibiców Zagłębia, która niedawno się pojawiła.

Górnik Zabrze:

 

 

Relacja Kibiców Zagłębia Lubin:

Dawno, bardzo dawno nie było nam dane się pojawić na stadionie Górnika. Po 11 latach, ponownie mogliśmy dopingować Zagłębie z zabrzańskiego sektora gości. Na ten wyjazd planowaliśmy specjala, z myślą że mecz wypadnie w sobotę. Niestety kolejny raz terminarz „jest jaki jest” i znów wypadł nam piątek. Co ciekawe, kolejny mecz wyjazdowy z Piastem też jest w piątek.

W stronę Górnego Śląska ruszamy w sile 5 nabitych autokarów. Na autostradzie A4 zaczęły się pierwsze problemy. Jeden z autokarów uległ awarii, a cała jego załoga musiała dobić się do pozostałych czterech, w związku z czym warunki jazdy pozostawiały dużo do życzenia.

Na samej trasie ogromne ilości psów, a to ze względu na to, że tą samą trasą na mecz do Sosnowca jechał cygański tabor z Legnicy.

Mimo problemów na trasie, pod stadionem meldujemy się kilka minut przed pierwszym gwizdkiem. Wejście na sam sektor w miarę sprawne, ale kontrola była bardzo dokładna.

Ulokowani zostaliśmy na górnej części sektora gości, z którego cały mecz prowadziliśmy dobry doping. Nie szczędziliśmy pocisków w stronę gospodarzy, którzy tego dnia wystawili dobry młyn i obiektywnie mówiąc średnio dopingowali. Nie mogło zabraknąć też głośnych pozdrowień dla naszych zgód, między innymi dla kibiców Bytomskiej Polonii, którzy konkretnie Nas wspomogli na tej wyprawie!

W drugiej części spotkania dla urozmaicenia dopingu machamy kilkudziesięcioma machajkami, opalając do tego ponad 25 OW i strobo. Efekt bardzo średni, nie do końca wszystko wyszło tak jak zakładaliśmy.

Gdy na zegarze dobijała 90 minuta meczu, Filip Starzyński z wolnego wyrównuje wynik spotkania. Chyba nie musimy pisać, co się działo na sektorze. Chwilę po tym mecz się kończy, a My dziękujemy piłkarzom za grę.
Wizualnie Nasz sektor prezentował się całkiem dobrze. Na płotach zawisło kilka naszych flag, oraz naszych przyjaciół. (Lwy, Zagłębie Fanatyków, OCB,HZL,SZL, FC Bolesławiec i Chojnów)

W klatce tego dnia zasiadło 504 kibiców. Nas było 274 osoby, w tym spora załoga zakazowiczów. Liczba Nasza nie najgorsza, choć nie ukrywamy, że liczyliśmy na więcej. Wczoraj mogliśmy liczyć na bardzo dobre wsparcie ziomków z Bytomia, którzy byli z Nami w 217 osób z dwoma flagami (Polonia Bytom z lwami, oraz MCHPB). Wielkie dzięki!
Byli również przedstawiciele innych zgód. Kibole Falubazu byli w 7 osób, z flagą „FhZG’06”, Odra Opola 5 osób, oraz jeden Arkowiec. Dzięki za wsparcie!

video:

źródło: Orange City Boys ’03
zdjęcia: Adamm, Toricda Górnik