Podsumowanie sezonu 2021/2022 w wykonaniu kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała to kolejna ekipa, która podsumowała swoją działalność w sezonie 2021/2022. Fani Górali oprócz zwiedzenia sektorów gości i ubarwiania trybun uczestniczyli między innymi w Marszu Niepodległości oraz Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę.

 

BielskaTwierdza.pl:

Emocje już opadły po zakończeniu sezonu, więc czas na podsumowanie tego, jak prezentowaliśmy się na trybunach w Bielsku oraz na wyjazdach.

Pierwszym konkretnym spotkaniem w tym sezonie, na którym się działo więcej, niż zwykle był wyjazd do Katowic. 150 osób zameldowało się na sektorze gości i ubarwiło rzeczywistość na trójkolorowo, bo właśnie transparent o treści „trójkolorowa rzeczywistość” uzupełniły flagi na kijach i pirotechnika.


 

Nadawanie rzeczywistości kolorów trwało nadal w Jastrzębiu, gdy 170 fanatyków głośno dopingowało Podbeskidzie, a UWM również nie próżnowało. Na płocie pojawił się transparent „All Colours Are Beautiful”, a sektor został ubarwiony w czerwono-biało-niebieskie barwy, które widniały na flagach na kijach oraz dymie unoszącym się z odpalonych świec dymnych.

 

Kolejne spotkanie, które jest warte odnotowania to domowy mecz z Sandecją. „Wyznawcy futbolu”, bo taki transparent się pojawił na barierce, uzupełniamy go flagami na kijach i głośnym dopingiem przez cały mecz, którym wspieramy piłkarzy.

 

Ultras Wiecznie Młodzi aktywnie zaczęli ten sezon i nie zamierzali obniżać swoich lotów, a pokazali to już w meczu z Widzewem Łódź. Mobilizacja dała oczekiwany efekt i fanatyczny doping niosący się z dobrze wypełnionego młyna poniósł piłkarzy do zwycięstwa. Na trybunach również było co oglądać, ponieważ nad głowy powędrowała sektorówka z brudnymi od farby rękoma, które malowały herb Podbeskidzia, a uzupełniał to wszystko transparent „Dla ciebie brudzimy ręce”.

 

Na koniec rundy jesiennej czekał nas maraton spotkań u siebie i zaczęliśmy go spotkaniem z Górnikiem Polkowice i tak jak na boisku, tak i na trybunach również były rzeczy warte uwagi. „Red White Blue” to treść transparentu, który uzupełniły flagi na kijach w tych właśnie kolorach i wraz z fanatycznym dopingiem poniosły Górali do zwycięstwa.

 

Podsumowanie rundy jesiennej rozpoczęliśmy od spotkania z GKS-em Katowice i z tym samym rywalem przychodzi nam zakończyć zmagania w 2021 roku. Ultrasi zakończyli tę rundę kolejną oprawą. Tym razem nad głowami kibiców pojawił się herb Podbeskidzia na tle kratownicy w barwach, a na barierce wymienione zostały 3 bardzo ważne wartości takie jak „Wiara – Duma – Honor”.

 

Tak zakończyliśmy zmagania w 2021 roku i zniecierpliwieni czekaliśmy, co przyniesie wiosna.

Rundę wiosenną rozpoczęliśmy wyjazdem do Tychów, gdzie udało się wykorzystać wszystkie przyznane nam bilety i w liczbie 385 osób meldujemy się na sektorze gości. Na tym meczu prezentujemy oprawę w postaci sreberek w barwach, które dopełniał transparent „trójkolorowi”.

 

Od razu po powrocie z Tychów każdy z nas już myślał o kolejnej wyprawie, a ta kierowała nas do Niepołomic. 130 wyjazdowiczów wyruszyło do Małopolski, by reprezentować Bielską dumę. Wiecznie Młodzi nie zwalniają tempa i dali coś od siebie także na tym meczu. Transparent „wyjazdowicze” z kompasem i herbem zawisł na płocie, a wszyscy obecni machali czerwonymi i niebieskimi flagami oraz trzymali transparenty na dwóch kijach.


 

W połowie kwietnia szykował nam się długo wyczekiwany mecz u siebie, ponieważ przyjeżdżała do nas drużyna miedzi Legnica, a na sektorze oprócz fanów z dolnego Śląska zasiadło również trochę osób utożsamiających się z pewną drużyną z okręgówki. Ten fakt dodawał tylko oliwy do ognia, a ognia na tym meczu na sektorze nie brakowało!


 

Nie brakowało go również na meczu rundy, czyli spotkaniu z zagłębiem Sosnowiec. Ultrasi spod WiadoMego loga zainicjowali mobilizację, która się powiodła i młyn został szczelnie wypełniony. Na pierwszy pokaz składał się transparent „43-300” z herbami Podbeskidzia, Bielska oraz Białej, a herby miasta również pojawiły się na transparentach na dwóch kijach, które były uzupełnieniem pierwszej z opraw.

Druga połowa to i druga oprawa! Nad głowy powędrowało Logo UWM oraz napis „Ultras”, a na barierce „Wiecznie Młodzi”, natomiast sektor został konkretnie zadymiony przez środki pirotechniczne takie jak strobo, ognie wrocławskie, świece dymne i trochę huku narobiły petardy. Cała zabawa zostaje zakłócona przez służby porządkowe, które próbowały zawinąć jednego z nas, ale nie pozwoliliśmy na to, więc w nagrodę cały sektor został poczęstowany gazem. To miał być mecz, na którym dziać się miało najwięcej i właśnie tak było!

 

Sezon 2021/22 zakończyliśmy wyjazdem na Łódzki Widzew. Zamknięty sektor gości nie przeszkodził nam w tym, aby pojawić się na stadionie, a to wszystko dzięki Widzewiakom i kultywowaniem hasła: PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! 70 osób z jedną flagą zobaczyło awans gospodarzy i już zaczęło powoli odliczać dni do kolejnych wojaży, ale te już w kolejnym sezonie.

 

Poza meczami Podbeskidzia byliśmy obecni na reprezentacji w Chorzowie w 25 osób, marszu niepodległości i pielgrzymce kibiców w Częstochowie.


 

Ultrasi oprócz ubarwiania sektorów na stadionach, również wykonali sporo prac na murach. Teraz przerwa, czas na zebranie sił i przygotowanie się do kolejnego sezonu. Do zobaczenia na szlaku!

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments