Podsumowanie działalności Stadionowych Oprawców

Gdy jeden z członków Ekipy SO zakładał stronę na facebooku pod nazwą „Stadionowi Oprawcy” nikt nie sądził, że dojdzie to tak daleko, a napewno już nie on sam. Dzisiaj mija rok od założenia strony – miało to miejsce dokładnie 1 maja 2012 roku.
Początki…

Początki były trudne, zaczynaliśmy praktycznie od zera. Jedyne co mieliśmy to motywację do stworzenia czegoś, czego jeszcze nikt inny nie zrobił. Na dzień dzisiejszy nasza strona na facebooku liczy ponad 48 tysięcy Fanów, którym dziękujemy! Bez Was nie osiągneliśmy takiego sukcesu.

Zaraz po stworzeniu strony po niespełna miesiącu wytworzył się pomysł stworzenia forum kibicowskiego. Początkowo zainteresowanie było znikome, a odwiedzali je jedynie znajomi.
Jak to czasami bywa, ludzie tracą chęci a forum umiera jednak nie to było jedynym powodem zniknięcia z sieci „starego” forum. Drugim powodem była wewnętrzna sprzeczka o której nie chcemy tutaj pisać – KMWTW 🙂 Obcenie posiadamy „nowe” forum, które cieszy się dużo większym zainteresowaniem od poprzedniego. Na forum zarejestrowanych jest ponad 3.5 tysiąca użytkowników, ciągle ich przybywa i liczymy na to że czytając to podsumowanie skłonimy Was do rejestracji.

No dobra, żeby nie było że „chwalimy się” tymi liczbami przechodzimy do dalszego podsumowania 😉
Tak jak było pisane wyżej początki były trudne… skład Ekipy ulegał ciągłej zmianie, zdarzało się nawet, że na danym „stanowisku” znajdowała się niepodwiednia osoba. Oczywiście teraz wypaczamy te wszystkie błędy, a od przeszło pół roku mamy ugruntowaną pozycję kilkunastu osób w Ekipie.

Dobra a jak powstała stronka?
Nie wiem, czy ktoś pamięta pierwszą odsłonę strony… 🙂 Jedna wielka masakra, robił ją jeden z użytkowników starego forum (niestety nie pamiętam Twojego nicku), którego serdecznie pozdrawiamy! Krótko pisząc po niewypale tejże stronki, ale po ciagłym progresie na facebooku postanowiliśmy się nie poddawać. Akurat tak się złożyło, że znajomy znajomego, który też był kibicem stworzył nam layout (wygląd) obcecnej strony. Layout już mieliśmy, teraz wystarczyło poszukać kogoś kto zdoła to zakodować. Zaczęliśmy szukać pomocy u „profesjonalistów”, wycenili oni zakodowanie strony na 2500zł netto… Szczeny nam opadły… szukaliśmy dalej.
Po wielu rozmowach udało się znaleźć kibica, który trochę zasmakował kodowania. Strona po bardzo wielu poprawkach (trwały około 3 miesięcy) stanęła wreszcie na nogi.
Strona była, zaczęliśmy szukać sponsorów, po kilku rozmowach udało się wynegocjować kilka małych „umów”. Nie jedni „wielcy” nas olali, kilku oszukało… mimo wszystko pomogli nam wybić się. To oczywiste, cały hajs był powielany i inwestowany w to co widzicie teraz.

Kanał youtube
Nasz Kanał StadionowiOprawcyNet jest tworzony przez Kibiców i dla Kibiców. Znajdziecie tutaj filmiki z Kibicami w roli głównej. Obecnie wrzuconych jest 16 filmów, których łączna widownia sięga 300 tysięcy osób. Powoli zbliżamy się do 5 tysięcy subskrypcji co nas bardzo cieszy i za razem motywuje do dalszego działania. Na początku filmiki tworzył jeden z obcenych adminów. Po kilku rozmowach udało się namówić na tworzenie dla nas filmików przez użytkownika PROSTOfromPOLSKA, któremu dziękujemy z tego miejsca za poświęcony czas i wysiłek w promowanie Stadionowych Oprawców. Nie w sposób pominąć artystów – kibiców, którzy nagrywali dla nas

kibicowskie kawałki promujące SO.
Jednym z pierwszych, który się zgodził na takie nagranie był WUEM ze składu ENCEHA. Każdy kiedyś słyszał Jego kawałek, oprócz Wuema – dwa kawałki pt. Stadionowi Oprawcy oraz Stadionowi Oprawcy #2 obejrzało około 150 tysięcy internautów (pozdrowienia dla składu ENCEHA!). Tworzyli dla nas także DRN oraz ostatnio – MJK. Szacunek dla Was chłopaki i wielkie dzięki!

Kim jesteśmy i ilu nas jest?
Jak każdy z Was tak i my jesteśmy kibicami. Chcielibyśmy na początku obalić mit jakoby serwis mieli prowadzić gimnzjaliści :).
Serwis tworzą kibice z całej Polski. Są u nas szarzy kibice jak i tacy po „przejściach”. Jest też z nami kilku emigrantów.
Obecnie załoga liczy około 15 osób nie licząc fotografów, których z kolejki na kolejkę przybywa. Dla ciekawskich od nowego roku facebook prowadzą tylko 3 osoby. Stronę z reguły ogarnia dwóch kibiców.

Idea Stadionowych Oprawców
Jesteśmy ludźmi z pasją i również serwis, który tworzymy jest stworzony dla takich jak my. Generelnie staramy się podawać rzetelne informacje, które mają być podane szybko i wygodnie. Niekiedy zdarzają się błędy, czasami info jest „gorące” nie udaje nam się go potwierdzać w tak krótkim czasie w jakim byśmy chcieli.

Kto nam pomógł?
Przez rok czasu nie wsposób wszystkich wymienić. Mieliśmy tego nie robić, ale jednak… Przepraszamy jak kogoś pominęliśmy. Wszystkie osoby fizyczne ze względu na ich prywatność pomijamy. Postaramy się jednak wymienić firmy i serwisy, które w mniejszy lub większy sposób przyczyniły się do naszego sukcesu. Kolejność alfabetyczna.
autonom.pl
blparda.com
callistoshop.pl
fb.com/gadżetydlakibica
fb.com/kibice
hooligans.com.pl
hoolsheaven.pl
madmanshop.pl
noszecochce.pl
ofensywa.pl
patriashop.pl
piro polska
tomykibice.pl
sectorx.pl
sportowonastylowo.com
szaliki.com
Triceps.pl
onroadfel.blogspot.de
ultra-factory.pl
ultras-sport.pl
ultras-tifo.net
ultrafanatic.pl
wlepki.com
wrongsideshop.pl

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować także wszystkim osobom fizycznym. Duże podziękowania należą się grafikowi o nicku Spartiak. Dziękujemy także wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tworzenia informacji w serwisie SO.

PS: Tekst pisany od ręki „na jednym wdechu”, bez poprawek.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments