Piast Gliwice – Górnik Zabrze 10.02.2024

Derby, które odbyły się w minioną sobotę na stadionie przy Okrzei w Gliwicach przyciągnęły 8035 widzów, z czego 2060 stanowili fanatycy na młynie. Tego dnia Piast mógł liczyć na 330-osobowe wsparcie GKS-u Jastrzębie, 15-osobowe Bate, gościnnie pojawiło się również 25 kibiców Sigmy.

W pierwszej połowie spotkania miejscowi ultrasi zaprezentowali choreografię, na młynie zawisł transparent o treści „wasze FC obite, a wy płaczecie w internecie – jak na odbitą flagę wy kłamcy odpowiecie?”, który uzupełniony został 1000 sztuk kartonów na wzór odbitej flagi kibiców z Borysowa, całość dopełniły odpalone race. W tym samym czasie na prostej zaprezentowana została kartoniada w niebiesko-czerwonych barwach.

Przed samym spotkaniem odbył się również trening kibiców Zjednoczonego GKS-u, w którym uczestniczyło 110 osób.

Na sektorze gości pojawiło się 502 sympatyków Górnika Zabrze, pomimo wszelkich starań nie dostali oni większej puli biletów na to spotkanie.

 

Młode Gliwice:

Witajcie Szlachta! Czas na parę zdań podsumowania tych wyjątkowych derbów. Nie będziemy się rozpisywać na temat aspektów piłkarskich i skupimy się na tych które nas najbardziej interesują.

Mobilizacje na derby rozpoczęliśmy dwa tygodnie wcześniej oklejając miasto plakatami oraz nakręcaniem się między sobą. Przyniosła ona zamierzany efekt i tego dnia przy Okrzei zasiadło 8035 kibiców z czego 2060 (komplet) na młynie. W tej liczbie obecnych było 330! braci z Jastrzębia, 15 z Bate oraz gościnnie 25 Sigmy – dzięki wszystkim za wsparcie!

 

Gości 500 z czego 80 to torcida Gliwice co dobitnie ukazuje sytuację na mieście.

Przed samym meczem odbył się wspólny trening kibiców Zjednoczonego GKSu na którym zameldowało się 110 osób. Z tego miejsca dziękujemy CHAPS – Pulled Meat za ogarnięcie posiłku po treningu.

 

Podczas całego meczu, na trybunach zabawa oraz fanatyczny doping. Punktem kulminacyjnym była choreografia zaprezentowana w pierwszej połowie.

Na młynie zawisł transparent o treści „wasze FC obite,a wy płaczecie w internecie – jak na odbitą flagę wy kłamcy odpowiecie?”, kartoniada składająca się z 1000 sztuk wzorów odbitej flagi braci z Borysowa oraz 24 race. W tym samym czasie na prostej prezentowana jest kartoniada w niebiesko-czerwonych barwach. To co było najważniejsze odbywało się jednak w tym momencie na gnieździe, mianowicie prezentujemy odbitą flagę BATE skradziona sprzed 8 laty z magazynku. Spodziewaliśmy się, że żabole nie przyznają się do porażki ale zaskoczył nas poziom i ilość farmazonów który próbujecie wkręcić wszystkim. Na szczęście wasze wyuczone od policji metody manipulacji działają tylko na waszym podwórku i sali. Flaga została odbita z rąk udzielającego się żabola, tak samo jak skrojona flaga Łabęd i tym się różnimy bo wy nasze flagi wynieśliście pod naszą nieobecność we współpracy z ochroną.

MIASTO JEST NASZE!

 

Relacja GKS-u Jastrzębie:

Nas na tegorocznych derbach 330 osób! Przed meczem uczestniczymy we wspólnym treningu. Na stadion udajemy się wraz z ekipą Młodych Gliwic. Atmosfera i gościna na najwyższym poziomie. Dziękujemy za wszystko! TERAZ WSZYSCY NA HUTNIK!

 

Górnik Zabrze:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Artykuł dotyczy ekip