Oświadczenie Ruchu Chorzów

Wczoraj na Stadionie Śląskim odbyły się 123. Wielkie Derby Śląska, podczas których Niebiescy byli gospodarzami. Jak informuje zarząd Ruchu Chorzów na sektorze gości doszło do sporych zniszczeń, więcej dowiedzieć się możemy z oficjalnego oświadczenia klubu.

 

Oświadczenie Ruchu Chorzów:

Za nami 123. Wielkie Derby Śląska, które okazały się piłkarskim świętem z rekordową w tym sezonie dla Ruchu ponad 38-tysięczną frekwencją. Cieniem na tym święcie – mimo w zgodnej opinii większości obserwatorów oraz ekspertów dobrej postawy zespołu i posiadanej przez większość czasu inicjatywy – położył się dla Niebieskiej Społeczności wynik sportowy, nad czym ubolewamy. Ale nie tylko.

Już wstępne oględziny dokonane krótko po meczu przez Klub i Zarządcę Obiektu wykazały znaczne zniszczenia w sektorze gości. Zdewastowane zostały toalety, w których wyrywano drzwi, kabiny WC, grzejniki, kafelki ze ścian. Wyłamane zostało wejście do znajdującej się na terenie sektora gości serwerowni, gdzie po meczu przedstawiciele Klubu zastali powyrywane kable i zniszczony tworzący ją sprzęt. Trwa szacowanie strat, ale już teraz pewnym jest, iż będą to niebagatelne kwoty, których pokrycia będziemy oczekiwać od sprawców jako organizator imprezy masowej, zgodnie z literami prawa powszechnego i związkowego.

W tym miejscu – nawiązując do wielu komentarzy i reakcji różnych środowisk odnoszących się do decyzji podjętych przed 123. WDŚ przez nasz Klub, a których post factum z pewnością byśmy nie zmienili – przytoczyć można jedynie hasło, jakie szczególnie po końcowym gwizdku było dostrzegalne na Stadionie Śląskim: „Piłka nożna dla kibiców”. Puentę do niego dopisała proza derbowego życia.

Niebiescy, dziękujemy Wam za wspaniałą w większości spotkania atmosferę godną piłkarskiego święta i doping niosący drużynę. Pamiętajcie, że Stadion Śląski to dziś nasz tymczasowy dom – mamy obowiązek dbać o niego bez względu na jakiekolwiek okoliczności czy prowokacje. Zdając sobie sprawę z trudnego dla większości z nas niedzielnego poranka, poczucia straconej sportowo szansy, już teraz zapraszamy na 6 kwietnia i mecz z Puszczą Niepołomice. Sytuacja nie jest łatwa, ale nie z takimi Ruch radził sobie w przeszłości bliższej i dalszej. Doskonale wiemy, że zjednoczeni możemy wiele.

„Gdy upadniesz wstań, nie poddawaj się…”!

 

 

Oświadczenie Górnika Zabrze:

Dnia 18.03.2024 r. o godz. 11:00 odbyło się spotkanie przedstawicieli Klubu z władzami Stadionu Śląskiego w sprawie stanu obiektu po 123. Wielkich Derbach Śląska. Górnik Zabrze nie powinien ponosić odpowiedzialności za brak właściwego nadzoru organizatora imprezy masowej.

Z naszych informacji wynika, że do zniszczeń doszło w momencie, gdy kibice Ruchu Chorzów próbowali sforsować bramę i wtargnąć na sektor Górnika. Ochrona skoncentrowała się przede wszystkim na powstrzymywaniu kibiców organizatora.

Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, że zarówno przed meczem, jak i po zakończeniu spotkania, biuro bezpieczeństwa Górnika Zabrze nie zostało poinformowane i tym samym nie uczestniczyło w protokolarnym odbiorze oraz zdaniu sektora gości, co stanowi standardową procedurę.

Mamy nadzieję, że dzięki zapisom z kamer monitoringu, służby bezpieczeństwa szybko ustalą wszystkich sprawców aktów wandalizmu i pociągną ich do odpowiedzialności. Liczymy, że pozwoli to na skupienie uwagi publicznej na najważniejszym elemencie Wielkich Derbów Śląska, czyli wydarzeniach boiskowych, a więc drugim z rzędu zwycięstwie Trójkolorowych.

 

 

GALERIE Z MECZU:

 

guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dyspo
Dyspo
2 miesięcy temu

Czego się spodziewać po potomkach wulcoków, którzy pierwszy bilet na szachtior dostali za darmo do wypłaty, aby wypełnić Adolf Hitler Arene, a na wejście darmowy krupniok.

Wini(L)
Wini(L)
3 miesięcy temu

W drugą stronę byłoby to samo ….. było by ??? czy byłoby ??? hahahah Mateusz dla hanysów !!!

Wini(L)
Wini(L)
3 miesięcy temu

Wspaniale działa Mateusz na hanysów 😉 🙂 🙂 🙂 młodych hanysów

achtacht
achtacht
3 miesięcy temu

no ok ale dlaczego przemilczeli szkody wyrządzone przez kibiców Ruchu ? zdaje się że straty są jeszcze większe

Zyru
Zyru
3 miesięcy temu

Żabolskie tępaki jakby nie patrzył zniszczyli NASZ (bo ich już nie) Stadion Narodowy. Sami tępaki się prosicie, aby was nie wpuszczać na stadiony i tu nie zwracam się tylko do głupich żaboli. Później jakieś zasrane oświadczenia i odpowiedzi wydajecie w internecie. Piłka nożna dla kibiców? Jakich qrwa kibiców?

Brodaty
Brodaty
3 miesięcy temu

Co trzeba mieć w zakutym łubie aby niszczyć coś co nie ma nic związanego z Ruchem. Dostaną żabole fv na pokrycie i piłkarzyki znów nie wyjdą na boisko bo sianko pójdzie na pokrycie kosztów…a najlepiej jak braknie i barany nie dostaną licencji za długi

Artykuł dotyczy ekip