Oświadczenie Kibiców Wigier Suwałki

Chcielibyśmy poruszyć temat zajścia na niedzielnym meczu z Arką, otóż ochrona na polecenie kierownika stadionu ds. bezpieczeństwa nie pozwoliła wnieść megafonu. Kierownik argumentował swoją decyzję tym, że był to mecz podwyższonego ryzyka. Mimo licznych rozmów nie udało się go wnieść i rozmowę zakończyliśmy, by nie powtórzyła się sytuacja z meczu przeciwko Chrobry Głogów.

Zaczęliśmy już sprawdzanie czy owa decyzja miała podstawę prawną (jak na razie został znaleziony artykuł w regulaminu stadionu, który mówi o zakazie używania urządzeń emitujące fale metodą mechaniczną) jeżeli nie miała sytuacja nabierze innego toru, skończyła się era traktowania kibiców w Suwałkach jako obywateli gorszej kategorii. Jeżeli Pan kierownik miał taką możliwość, by wydać taki rozkaz to pokazuje i umacnia w tym, jak bardzo polski system prawa jest absurdalny. Pomijając fakt, że nie było podstaw, by rozgrywki z Arką był meczem podwyższonego ryzyka, to jaką krzywdę, co można wyrządzić megafonem? Często podczas awantur ktoś kogoś kopnie z buta, to może niech zakażą wchodzić na mecze w butach?

Przed meczem zatrzymano również jednego kibica Arki, który z wstępnych informacji, trafił na dołek i będzie miał sprawę w sądzie za nic…

Władza się zmieniła, były już rotacje w ministerstwach, komendach, a wiele w aspektach swobody się nie zmieniło. Niedługo zmieni się ustawa o imprezach masowych, ciekawe ile pozytywów przyniesie ta ustawa, miejmy nadzieję, że bardzo dużo, choć obserwując sytuację III RP nie zależnie od rządącej partii, chce się powiedzieć „nadzieja matka głupich”.

PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments