Noworoczny Turniej Kibiców Piasta Gliwice 09.01.2021

Za nami Noworoczny Turniej kibiców Piasta Gliwice, przez który przewinęło się około 250-300 fanatyków. Więcej w obszernej relacji samych zainteresowanych.

 

Młode Gliwice:

Noworoczny turniej kibiców Piasta Gliwice już za nami! Turniej rozpoczął się rywalizacją w dwóch siedmiozespołowych grupach.

W pierwszej grupie na przeciw siebie stanęły drużyny:
1. Szobiszowice 1
2. Śródmieście
3. Pszczyńska 2
4. Szobiszowice 2
5. Sikornik
6. BATE Borisov
7. Obrońców Pokoju

Po wielu emocjonujących spotkaniach z awansu do półfinałów cieszyły się drużyny z Szobiszowic 1 oraz Śródmieścia.

W drugiej grupie zagrały:
1. Pszczyńska 1
2. Zatorze
3. Milenium
4. Trynek
5. Stara Gwardia
6. GKS Jastrzębie
7. Centrum

Ta grupa do ostatniego meczu czekała na komplet półfinalistów gdzie rzutem na taśmę GKS Jastrzebię dołączył do Pszczyńskiej i razem zameldowali się w walce o finał. Cała hali ludzi oczekiwała na to co się wydarzy w półfinałach.

Pierwszy półfinał nie zawiódł mimo, że Pszczyńska wygrała ze Śródmieściem tylko 1:0 to mecz przyniósł wiele emocji a kibice głośnym dopingiem wspierali swoje dzielnice. Drugi półfinał to juz prawdziwy horror zakończony happy endem dla zespołu z Szobiszowic którzy przegrywali z kibolami GKS Jastrzębie 1:0 żeby w końcówce obrócić losy meczu wygrywając 2:1 i meldując się w finale. Mały finał czyli mecz o trzecie miejsce w którym GKS Jastrzębie pewnie pokonało 2:0 Śródmieście i to Jastrzębie wzniosło puchar za 3 miejsce który uszczęśliwił licznie zgromadzonych kibiców GKS-u Jastrzebię. Gratulujemy GKS JASTRZĘBIE – od kibiców dla kibiców.

Na koniec wisienka na torcie czyli wielki finał. Nie było w tym meczu zdecydowanego faworyta i było to widać na boisku. Nikt nie odstawiał nogi a wiele akcji przypominało jakby na parkiecie znajdowali się profesjonalni piłkarze a nie kibole. Mecz zakończył się remisem 1:1 a do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne w których lepsi okazali się chłopaki z Szobiszowic i to oni wznieśli puchar!

1 miejsce – Szobiszowice
2 miejsce – Pszczyńska
3 miejsce – GKS Jastrzębie
4 miejsce – Śródmieście

Najlepszy zawodnik turnieju:
Kibol GKS Jastrzębie

Najlepszy bramkarz:
Bramkarz Szobiszowic

Najlepszy strzelec:
Snajper z Pszczyńskiej

 

Przez turniej przewinęło się około 250-300 osób i każdemu dziękujemy za obecność. Zaprezentowaliśmy kilka transparentów między innymi dla chłopaka z BATE który po protestach na Białorusi został niesłusznie zatrzymany i od dłuższego czasu przebywa w areszcie. Free Rvanina! Dla ziomeczka Krystiana który uległ wypadkowi. Wracaj do zdrowia Krystian! Dla ŚP Jabola którego żegnaliśmy tego samego dnia. Kilka flag PDW dla chłopaków z Jastrzębia i dla kibola z Gliwic. Flagi: „Szlachta Gliwic”, „Full of hate”, „BATE Borisov”, „Brygada Centrum”. 

Dziękujemy organizatorom z PK Bandy i wszystkim którzy dołożyli swój czas i za profesjonalnie zoorganizowaną imprezę. Miejmy nadzieje, że już niedługo zobaczymy się wszyscy na trybunach! 

 

 

Szobiszowice Piast Gliwice:
Szobiszowice po raz kolejny zwyciężają w turnieju kibiców! Nasz bramkarz wybrany najlepszym bramkarzem! Tym razem konkurencja była mocniejsza a w turnieju wzięło udział 14 zespołów! Szobiszowice pokonały w finale Pszczyńska po remisie 1:1 o zwycięstwie zadecydowały karne które lepiej wykonywała nasza dzielnica. Dziękujemy wszystkim kibolom za obecność a organizatorom za profesjonalnie zorganizowany turniej. Jesteśmy najlepsi! 

 

Żerniki Piast Gliwice:

 

Brygada Centrum:

 

Sikornik Piast Gliwice:

 

GKS JASTRZĘBIE – od kibiców dla kibiców:
W niedalekiej przeszłości obecni jesteśmy w około 50 osób na turnieju zorganizowany przez fanów Piasta. Nasza drużyna zajmuje 3 miejsce, a nasz zawodnik zostaje wybrany graczem turnieju! Zjednoczony GKS 


 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments