Legioniści na Paradzie Pułaskiego 03.10.2021 6 października 2021

Jak co roku w pierwszą niedzielę października na najsławniejszej ulicy świata, czyli nowojorskiej Piątej Alei odbyła się Parada Pułaskiego, w której wzięły udział organizacje i związki polonijne. Parada odbywała się po raz 84. i wzięli w niej dział liczny fanklub Legii Warszawa z Nowego Jorku, grupa kibiców z Chicago i Andrzej Fonfara. Poniżej prezentujemy relację nowojorskiego fanklubu.

 

Parada Pułaskiego w tym roku była dla nas wyjątkowa i wszyscy czekaliśmy na nią z niecierpliwością, tym bardziej że zeszłoroczna się nie odbyła ze względu na COVID, a i tegoroczna prawie do końca stała pod znakiem zapytania.

84 Parada Pułaskiego była trzecią, w której wzięliśmy udział. Udało nam się zaprosić gościa honorowego, znanego na całym świecie jednego z nas, kibica Legii – Andrzeja Fonfarę. Dzień przed paradą zorganizowaliśmy spotkanie dla kibiców Legii w pubie, gdzie każdy z nas mógł poznać i porozmawiać z Andrzejem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i wziąć autograf. Rozmowom i śpiewom nie było końca…

W tym roku oprócz Andrzeja Fonfary dołączyła do nas liczna grupa kibiców Legii z Chicago – Legion 16. Około godziny 4 po południu dumnie weszliśmy na 5 Aleję. Naszą grupę prowadzili najmłodsi kibice, w których rękach dumnie powiewały flagi Legii. Zaraz za nimi szedł nasz gość specjalny Andrzej Fonfara. Całą drogę w rytm bębna śpiewaliśmy legijne piosenki, a nad głowami powiewały flagi Legii i Polski.

Wspaniale także prezentowała się nowa 5-metrowa flaga naszego nowojorskiego fanklubu oraz okazała flaga Chicago w barwach narodowych. Pod główną trybuną bawiliśmy się w rytm „małego walczyka” i głośnym „Ceeee…” zaznaczyliśmy naszą obecność. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję koszulki z logo fanklubu NY.

Naszą grupę zamykał samochód oczywiście w polskich i legijnych barwach, z którego głośników rozbrzmiewał „Sen o Warszawie”. Przemarsz 5 Aleją trwał około 30 min. Na koniec odśpiewaliśmy hymn Polski.

Kolejny raz czuliśmy dumę rozpierającą nasze serca, że możemy reprezentować nasz klub i pokazać naszą siłę i miłość do naszej drużyny! Co roku nasz fanklub rośnie w siłę. Dołączają do nas kolejni legioniści. Jest to dla nas okazja, żeby pokazać naszą miłość i oddanie Legii nawet poza granicami Polski.

Po skończonej paradzie udaliśmy się wszyscy na przygotowaną specjalnie na tę okazję imprezę.

Wielkie podziękowania dla Andrzeja i chłopaków z ekipy Legion 16 za przybycie. Wielki szacun i do zobaczenia za rok!!!

Legia Fan Club New York

źródło i zdjęcia: legionisci.com