Kibic to nie bandyta! 11 października 2018

Paweł Wyglądała – To kibic Lechii, który od kilkunastu lat był niemalże przykuty do łóżka, po tym jak zachorował na posocznicę. Aby umożliwić mu kontakt ze światem, a także wizytę na meczu Lechii potrzebna była nowa winda, która ułatwi transport Pawła z domu. W tym pomogli kibice Lechii Gdańsk, dzięki którym uzbierano kwotę na windę i jej montaż.

Paweł sam opłacił pierwszą transzę za zakup oraz montaż windy. Druga transza w kwocie 12 500,00 Zł została pokryta w sierpniu przez nasze stowarzyszenie ze zbiórek wśród kibiców przy okazji lipcowych meczów na naszym stadionie, wpłat na konto oraz do puszki w restauracji Biały Talerzyk we Wrzeszczu. W sumie 6704,86 Zł., a brakującą kwotę dołożył w całości jeden z kibiców Lechii. – poinformowali kibice Lechii na profilu Stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie Lwy Północy:
Cała Lechia Zawsze Razem – tym hasłem możemy podsumować projekt „Winda dla Pawła”! Wczoraj zamonotowana została nowa winda, dzięki której Paweł będzie mógł regularnie wychodzić z domu. Aby sprawdzić nowy sprzęt Paweł wybrał się od razu na swój pierwszy od 4 lat „spacer” po Morenie.

Widząc jaką radość mu to sprawiło – wszyscy, którzy wsparli akcję mogą być z siebie dumni. W ramach zbiórek meczowych, wpłat na konto oraz puszek wystawionych w naszym sklepie oraz w restauracji Biały Talerzyk udało się uzbierać 8566,43 Zł.

Na prośbę bohatera zbiórki przekazujemy podziękowania wszystkim darczyńcom, w szczególności kibicom Lechii i Śląska oraz firmom BALTICA, FOREST TLG oraz NGE Polska. Teraz czekamy na Ciebie Paweł na meczach Lechii!

źródło: lwypolnocy.pl