Fanatycy wracają na kibicowski szlak! 7 września 2020

Na tą wiadomość z niecierpliwością oczekiwali wszyscy fanatycy w Polsce. Dziś do klubów piłkarskich dotarł dokument z Polskiego Związku Piłki Nożnej o nazwie: „II etap udostępniania stadionów piłkarskich dla publiczności w specjalnym reżimie sanitarnym.”

Czytamy w nim m.in.: „Klub drużyny gospodarza jest uprawniony do przyjmowania autoryzowanych grup kibiców klubów gości, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w sprawie zasad udziału kibiców drużyny gości na meczach piłki nożnej podczas rozgrywek szczebla centralnego organizowanych przez PZPN i Ekstraklasę S.A. Ewentualne przyjęcie autoryzowanych grup kibiców gości jest wyłączną decyzją klubu drużyny gospodarza, na podstawie uzgodnień z właściwymi podmiotami publicznymi (m.in. inspektorat sanitarny, policja itp.).”

 

Stowarzyszenie Wielki Śląsk:

Wracamy na Kibicowski Szlak!

Do klubów piłkarskich dotarł dzisiaj dokument z PZPN-u o nazwie: „II ETAP UDOSTĘPNIANIA STADIONÓW PIŁKARSKICH DLA PUBLICZNOŚCI W SPECJALNYM REŻIMIE SANITARNYM. ZAŁOŻENIE ORGANIZACYJNE DLA KLUBÓW PIŁKARSKICH”.

Na 8 stronie tego dokumentu PZPN po licznych apelach środowisk kibiców, w tym fanów Śląska odniósł się do tematu przyjmowania grup kibiców gości. W skrócie analizując ten zapis związek zrzucił decyzję o wpuszczaniu grup kibiców na kluby piłkarskie. Przy dobrej woli klubów otwiera to drogę do otwierania sektorów przeznaczonych dla kibiców gości.