Łomżyńscy stróże prawa w akcji

Sierpniowy mecz ŁKS-u Łomża z drugą drużyną Wigier Suwałki przyciągnął do młyna około 100 osób. Podczas drugiej połowy miejscowi ultrasi zaprezentowali oprawę, której motywem przewodnim było upamiętnienie obrony Łomży przed nawałą bolszewicką podczas wojny w 1920 roku. W trakcie prezentacji został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego i odpalono race.

 

Tak Ełkaesiacy relacjonowali przebieg zdarzeń po zakończeniu spotkania:

Gdy próbujemy wyjść ze stadionu, drogę blokują nam beneficjenci trwającej pandemii – policja, która kordonem w pełnym rynsztunku, z tarczami i miotaczem gazu blokuje bramę, wypuszczając po jednej osobie. Tutaj rozkręca się prawdziwy kabaret – musisz mieć założoną maseczkę, ale masz ją zdjąć, ma być zachowany odstęp, ale sami tłoczą ludzi jeden obok drugiego, blokując jedyne wyjście z trybuny.

 

Dziś łomżyńscy stróże prawa za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowali:

Stanowcza reakcja łomżyńskich policjantów zapobiegła eskalacji konfliktu podczas sierpniowego meczu pomiędzy drużynami ŁKS Łomża – Wigry II Suwałki S. A. Łomżyński Sąd ukarał pseudokibiców, którzy zachowywali się niezgodnie z prawem.

Łomżyńscy policjanci zmuszeni byli stanowczo reagować na chuligańskie zachowania, do których doszło na sierpniowym meczu pomiędzy drużynami ŁKS Łomża – Wigry II Suwałki S. A. To właśnie dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do eskalacji konfliktu na stadionie. W wyniku chuligańskich zachowań do sądu zostało skierowanych blisko 20 wniosków o ukaranie. Część z nich zakończyła się już prawomocnymi wyrokami. Takie zachowanie nie jest akceptowane przez osoby, które przychodzą na mecz, aby podziwiać grę ulubionej drużyny. Policjanci w sposób bezwzględny i stanowczy będą reagować na wszelkie zachowania niezgodne z prawem.

 

W miniony poniedziałek (9 listopada) kibice ŁKS-u zabrali głos w tej sprawie:

Kibice Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1:0 Wiejski koMENDAnt

Za doping i oprawę patriotyczną prezentowaną podczas spotkania z Wigrami II Suwałki postawiono kilkunastu kibicom zarzuty zakłócania porządku publicznego, używania słów nieprzyzwoitych i odpalania środków pirotechnicznych. W dniu dzisiejszym pierwsza grupa oskarżonych została w całości uniewinniona! Niech dalej łomżyńska milicja ze swoim szeryfem na czele funduje za nasze publiczne pieniądze kabaret mieszkańcom naszego miasta, którzy dopingują swoją drużynę i przypominają poprzez oprawę meczową o ważnych wydarzeniach naszej lokalnej historii. ULTRAS LIBERTA!

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments