Łódzcy kibice pamiętają o rotmistrzu Pileckim

Widzewscy Patrioci po raz kolejny dali o sobie znać. Przypomnijmy, że wczoraj podczas meczu z Legią zaprezentowali oprawę poświęconą osobie rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pełny raport z meczu Widzew Łódź – Legia Warszawa 24.05.2013 TUTAJ

Podczas meczu Widzew – Legia na trybunie C zaprezentowana została oprawa: transparent „Pamiętamy o rotmistrzu – Widzewscy Patrioci” wraz z sektorówką z podobizną Rotmistrza w asyście białych i czerwonych sreberek ułożonych w narodowe barwy. Na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia Fanatycy Widzewa mecz z trybuny krytej obserwowało kilkunastu kombatantów, żywiołowo reagujących na wydarzenia boiskowe. Dodatkowo każdy z nich obdarowany został szalem Stowarzyszenia.

Dzisiaj z kolei fani Widzewa wzięli udział w marszu ku pamięci Rotmistrza Pileckiego. Zbiórkę wyznaczona była nieopodal kościoła w którym miała odbyć się msza intencyjna za Ojczyznę. Następnie tuż po godzinie 13 we wspólnym pochodzie wyruszyli ulicami Łodzi pod Pomnik Ofiar Komunizmu przy ul. Anstadta. W jego czasie wznosili okrzyki patriotyczne, a powszechny widok stanowiły powiewające widzewskie flagi z orzełkiem, herbem Widzewa oraz kotwicą – znakiem Polski Walczącej. Tradycyjnie także towarzyszył nam transparent Pamiętamy o Rotmistrzu.

Pod wspomnianym pomnikiem złożone zostały kwiaty. Organizatorzy szczególnie dziękowali kibolom Widzewa za przybycie. Stowarzyszenie kibiców Widzewa zostało także wyróżnione specjalnymi podziękowaniami za oprawę piątkowego meczu oraz zaproszenie kombatantów na to spotkanie.

Według organizatorów w marszu wzięło udział ok. 400 z czego zdecydowanie najliczniejszą grupę stanowili kibice Widzewa. Warto wspomnieć, że na uroczystościach nie zabrakło starszych kibiców ŁKS-u Łódź.

Na zdjęciach widoczny zarówno ŁKS jak i Widzew:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/71a9fa54b6_1.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/680156610c_0.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/57ca084cf8_2.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/1a61ac01ed_3.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/506a0c2bdd_4.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/b4ab23491a_5.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/59155104c8_6.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/cafd85efac_7.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/f6c8249fd9_8.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/d89433f7ec_9.JPG[/img]

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Fot. Duńczyk

relacja: WidzewToMy.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments