LIVE: Na Stadionach 08-11.09.2023

NA STADIONACH” to cykl, w którym będziemy umieszczać zdjęcia z każdego spotkania na polskich stadionach LIVE, co później będzie służyło jako podsumowanie kolejki. Strona nie posiada auto-odświeżania, więc zalecamy co jakiś czas ręcznie odświeżać newsa, aby być na bieżąco. Zachęcamy również do konstruktywnej dyskusji w komentarzach, które znajdują się na samym dole newsa.

POSIADASZ JAKIEŚ CIEKAWE MATERIAŁY Z MECZÓW I CHCESZ SIĘ Z NAMI NIMI PODZIELIĆ? NAPISZ DO NAS!


Albania – Polska 10.09.2023

Albania:

 

Polska:

 

Górnik Wałbrzych:

 

Pogoń Lębork:

 

Zagłębie Lubin:

 

Relacja Dozametu Nowa Sól:

Na wyjazdowy mecz reprezentacji do Albanii wspierać naszych, wybrało się 9 kiboli Dozametu z flagą!

 

ŁKS Łódź:

 

Górnik Konin:

 

Relacja Gwardii Koszalin:

6 fanów koszalińskiej Gwardii zameldowało się w Albanii, by wspierać swoją reprezentację w tym arcyważnym meczu.

Dzień wcześniej, w sobotę, 5 Gwardzistów dociera do Poznania, skąd planowany jest lot do stolicy Albanii. Tam spotykamy kilka polskich ekip, w tym sympatyków Pogoni Szczecin z transem 'Gramy dla Dymka’ – byłego piłkarza Pogoni oraz wychowanka Gwardii Koszalin, u którego wykryto nieuleczalną chorobę. Portowcy zapraszają nas do wspólnej foty w tym szczytnym celu (Dymek trzymaj się! Jesteśmy z Tobą!).

Startujemy lotniczym transportem wraz z przyjaciółmi z Górnika Konin, którzy już wcześniej zabukowali dla całej ekipy apartamenty w Tiranie. Na miejscu jesteśmy w nocy, tam już jest kolejny Gwardzista. Szybka impreza integracyjna, szybki sen i rano turystyczny wypad w miasto. Z upływem czasu na ulicach pojawia się coraz więcej fanów biało – czerwonych. Widać również sporo Albańczyków przyodzianych w swoje barwy narodowe. Atmosfera iście kibicowska, ogólny spokój, zabawa. Ta zmienia się jednak tuż przed meczem. Na deptaku w centrum Tirany spotykamy ponownie kibiców Pogoni. Wokół policja i karetki, na chodniku rozbite szkło i krew. Okazuje się, że zostali trafieni przez bojówki albańskie, które zaczęły gromadzić się w centralnej części miasta. Dwóch z nich zabrały karetki. Już wiemy, że sielanka się skończyła i będzie gorąco. I nie chodzi tu o temperaturę powietrza, która przekraczała 30 stopni…

Próbujemy się dostać do Albańców, których jest kilkudziesięciu. Oceniamy też nasze szanse, jest nas jednak o wiele mniej. Jakkolwiek policja blokuje drogę i ruszamy na stadion innymi ścieżkami. Po drodze spotykamy na kolejne polskie ekipy i coraz większe rzesze Albańczyków. Ciśnienie rośnie, aczkolwiek jest w miarę spokojnie, choć wiemy, że w innych częściach miasta dochodzi do starć. Zdecydowana większość incydentów to ataki miejscowych ze sprzętem,a ofiarami padają głównie grupy piknikowe.

Sama organizacja meczu to totalny bałagan. Fani Polski, aby dostać się na swoją trybunę muszą przedrzeć się przez całe hordy lokalsów. Nie wygląda to dobrze, ale nic specjalnego się nie dzieje. Wejście na stadion zorganizowane nijak przez miejscowe służby. Zabierają wszystkie przedmioty, które według nich mogłyby okazać się niebezpieczne: zapalniczki, monety, kominy, kapsle od butelek z wodą, a nawet e-papierosy czy gumy do żucia! Po czym już w środku można nabyć piwo i wreszcie wydanych pieniędzy otrzymać… bilon. Dodatkowo Polakom przyznano trybunę w parterowej części stadionu, a nad nią umiejscowiono albańskich dzikusów, którzy przez cały mecz rzucali w polskich kibiców butelkami, monetami, a nawet komórkami oraz pluli.

Polacy zasiedli w grupie liczącej około… (1200-1500?). Kibole biało – czerwonych zjawili się raczej w mniejszych, kilku-, kilkunastoosobowych grupach. Spotykamy między innymi naszych przyjaciół z Arki oraz kumpli z Górnika Wałbrzych. Na płocie zasiada nasz człowiek z Gwardii, który prowadzi doping. A ten, mimo, iż zagłuszany przez albańskich kibiców, jest dość intensywny.

Przebieg meczu to dramat reprezentantów naszego kraju. Najlepiej by było jak najszybciej o tym zapomnieć i ponad połowę kadry wyrzucić. W takcie spotkania dochodzi do incydentów. Pojawia się piro, które ląduje po stronie goatfuckersów, lecą też krzesełka z jednej strony na drugą, dochodzi do starcia z psami oddzielającymi kibiców.

Po meczu lokalne dzikusy skandują coś pod naszym adresem i pokazują gesty, że żywi stąd nie wyjedziemy. A my gramy swoje, oberwało się PZPNowi, próba wywołania Lewego pod sektor spełzła na niczym, a prośba do Wawrzyniaka o polanie czystej nie przyniosła rezultatu. W końcu po dłuższym czasie opuszczamy obiekt i cała bandą udajemy się w stronę centrum. W mieście radość ogromna, jakby Albania zdobyła mistrza świata; jeden wielki chaos, korki ogromne, uruchomione klaksony w autach, pełne puby albańskich dzikusów. Po drodze dochodzi do awantur. Gdzie niegdzie Albańce dostają łomot, lecą szyby w ich autach i autokarach. To rozbija naszą ekipę, interweniują psy. Później z pubów wybiegają kozojebcy uzbrojeni w krzesła, kamienie, butelki i szkło i rzucają seriami w Polaków. Znów dochodzi do strać. W jednym z nich trzech Gwardzistów zostaje rannych, jeden aresztowany. Ekipy się rozpraszają i trzeba się ewakuować.

Takich awantur w mieście jest sporo. Z różnym skutkiem. Zarówno Polacy, jak i Albańczycy tracą barwy, sporo osób rannych i zatrzymanych po obu stronach. W końcu lądujemy w apartamencie. Jeden z Gwardzistów wymaga interwencji lekarzy. Udajemy się do szpitala na zszywanie. Tam spotykamy kolejnych rannych rodaków. Także aresztowanych, których przywieziono na badania przed osadzeniem w aresztach. W końcu widzimy jak karetki przywożą i wprowadzają na noszach rannych, półprzytomnych pod kroplówkami Albańców. Nad ranem jesteśmy już u siebie w apartamentach.

W poniedziałek wszyscy rodacy zostają zwolnieni z aresztu. Nieduża cześć Polaków zostaje jeszcze w Tiranie w celach turystycznych, większość kolejnego dnia opuszcza Albanię.

Pozdro i szacun dla obecnych. Teraz czas wyleczyć rany i ruszać na kolejne mecze i przygody.


II LIGA:

Stal Stalowa Wola – Hutnik Kraków 10.09.2023

Relacja Stali Stalowa Wola:

W niedzielne popołudnie graliśmy w Stalowej Woli z Hutnikiem Kraków. Ponad 2300 Kibiców oglądało ten pojedynek z trybun przy Hutniczej. Młyn tego dnia nieco skromniejszy niż na Stomilu ale z równie głośnym dopingiem. Wieszamy trzy flagi i dobrze bawimy się na sektorze. Tradycyjnie, kilka razy śpiewa z Nami cała trybuna. Atmosferę podkręcały wydarzenia na boisku. Piłkarze przegrywali 1:0 ale zdołali doprowadzić do remisu i ostatecznie, zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Z Nami ponad 20 osób ze STALI RZESZÓW. Dziękujemy za wsparcie. W klatce zasiedli Kibice gości z którymi kilka razy „wymieniamy uprzejmości”.

 

Relacja Hutnika Kraków:

W Stalowej Woli meldujemy się w 175 osób w tym 11 Torfiorzy (dzięki!).

 

Wisła Puławy – Polonia Bytom 11.09.2023

Relacja Wisły Puławy:

Na poniedziałkowym spotkaniu z Polonią Bytom na sektorze melduje się 60/70 osób z czego 26 to delegacja Czarnych Dęblin. Wieszamy 3 flagi i prowadzimy dość dobry doping do którego momentami dołącza się część prostej.

 

Relacja Polonii Bytom:

W poniedziałkowy wieczór z Bytomia do Puław podróżuje 75 fanatyków. Na płocie wywieszamy 1920, , MIKI PDW, MAURO PDW, oraz transparent DOŚĆ TEGO‼️ POLONIA BEZ KAMIŃSKIEGO‼️ Doping przez cały mecz, piłkarze grając w 10 remisują a my jesteśmy w domu nad ranem. Przed nami dwa najważniejsze wyjazdy w tej rundzie więc oczekujcie informacji. POLONIA TO MY ‼️

 

Radunia Stężyca vs Olimpia Grudziądz 09.09.2023

Relacja Olimpii Grudziądz:

W Stężycy 19 osób w tym 6 Wigry (dzięki!). Piłkarze mimo zdobycia bramki już w 2 minucie przegrywają spotkanie 5-1.

 

Stomil Olsztyn – KKS Kalisz 11.09.2023

Relacja KKS-u Kalisz:

W sektorze gości jesteśmy w 7 osób plus 3 fanatyków toruńskiej Elany, dzięki za obecność.


III LIGA:

Chełmianka Chełm – Siarka Tarnobrzeg 09.09.2023

Relacja Chełmianki Chełm:

W sobotnie popołudnie wystawiamy ponad 140 osobowy młyn, na płocie wieszamy cztery flagi, w tym flagę naszych zgodowiczów. Wspierają nas Bracia z Górnika w liczbie 50 osób, za co serdecznie dziękujemy! CHEŁMIANKA & GÓRNIK!

 

Relacja JKS-u Jarosław:

Nas z Siarką w Chełmie 14 osób. Podziękowanie dla Siarkowców za prowiant i do następnego !

 

Elana Toruń – Noteć Czarnków 09.09.2023

 

KSZO Ostrowiec – Unia Tarnów 09.09.2023

 

Avia Świdnik – Świdniczanka Świdnik 09.09.2023

Relacja Avii Świdnik:

Derby zgromadziły prawie 2000 publiczność. Niestety przegrywamy 1:3. CZY WYGRYWASZ CZY NIE…

 

Pogoń II Szczecin – Zawisza Bydgoszcz 10.09.2023

 

Ślęza Wrocław – Stilon Gorzów 09.09.2023

Relacja Chrobrego Głogów:

Przerwa od pierwszoligowego grania nie oznacza przerwy od kibicowania! Delegacja pomarańczowo-czarnych zapaleńców pojawiła się we Wrocławiu, by wspierać Stilon podczas rywalizacji ze Ślęzą. Dzień przed meczem pojawiła się informacja o zamkniętym sektorze gości, jednak to nie powstrzymało fanatyków! Chrobry & Stilon!

 

AZS Podlasie – Wieczysta Kraków 09.09.2023

Relacja AZS-u Podlasie:

W starciu z faworyzowanym rywalem piłkarzy AZS dopinguje około 220 osobowy młyn. Komplet publiczności przy Piłsudskiego. Na płocie oprócz flag wieszamy transparenty Gonzo PDW oraz „Maniek wracaj do zdrowia” dla naszego przyjaciela z Mazovii, który obecnie toczy najcięższy bój w swoim życiu. Po zaciętym spotkaniu trzy punkty zostają w Białej, co wspólnie z zawodnikami fetujemy po meczu. Za Białą, za AZS!

 

Legionovia Legionowo – ŁKS Łomża 09.09.2023

Relacja ŁKS-u Łomża:

Do Legionowa dociera 58 najwierniejszych fanatyków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Tego dnia wspiera nas 8 braci ze Sparty Szepietowo, 20 ziomali ze Stomilu Olsztyn oraz 4 GKM-u Grudziądz. Pod stadion docieramy bez ogona na drugą połowę. Na miejscu czeka na nas 10 osobowa grupa Ełkaesiaków, która dociera z różnych zakątków Polski ! Prowadzimy sporadyczny doping. Po pierwszej połowie jednego z naszych piłkarzy zabiera karetka… Wiktor szybkiego powrotu do zdrowia ! POZDRO DLA OBECNYCH ŁKS TO MY !

 

Orlęta Radzyń Podlaski – Wisłoka Dębica 09.09.2023

Relacja Wisłoki Dębica:

Nas w Radzyniu 40 osób w tym 5 fanów Górnika Zabrze ( dzięki! ). Wieszamy dwie flagi i prowadzimy sporadyczny doping.


NIŻSZE LIGI:

Zjednoczeni Trzemeszno – Górnik Konin 09.09.2023

 

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Unia Krapkowice 09.09.2023

Relacja Rakowa Częstochowa:

Wczoraj wspieraliśmy w 92 osoby Chemik na meczu z Unią Krapkowice. Obie grupy z pirotechniką. Jak widać na szóstym poziomie rozgrywkowym też trafiają się atrakcyjne widowiska.

 

Mazur Ełk – Jeziorak Iława 09.09.2023

Relacja Mazura Ełk:

Sobotnim popołudniem zbieramy się na meczu z Jeziorakiem i konkretnie dopingujemy piłkarzy w pierwszej połowie, kibiców gości brak.

 

Olimp Złocieniec – Sokół Suliszewo 09.09.2023

Relacja Olimpu Złocieniec:

W sile 20/30 osób dopingujemy dziś Biało-Zielonych. Doping bardzo dobry jak na taką liczbę i cieszy fakt że mecz z Drawą nie był przypadkiem i jednym meczem co u nie których i ponownie zjawili się aby dopingować Olimp.

 

San Gorzyce – Czuwaj Przemyśl 09.09.2023

Relacja Czuwaju Przemyśl:

Wynikem iście hokejowym zakończył się mecz naszych piłkarzy w Gorzycach. W sezonie 2021/22 wiosną przegraliśmy tutaj 1:2 i zamykaliśmy tabelę, ale od tego czasu dużo się zmieniło. W naszych szeregach dobra atmosfera i radość ze zwycięstwa. Kilku świeżaków zaliczyło pasowanie na wyjazdowicza. Byli również z nami kibice z Zagłębia Dąbrowskiego w sile 11 osób, którym dziękujemy za wsparcie. Nas wszystkich 56 głów.

 

Krypnianka Krypno – Wigry Suwałki 10.09.2023

Relacja Wigier Suwałki:

Na wyjazd w okolice puszczy knyszyńskiej udajemy się autokarem w 50 osób, mamy ze sobą 3 flagi wizytówki – osiedla Centrum, Północ oraz FC Przebród. Bramkę na wagę 3 punktów zdobywamy w ostatniej minucie meczu i w dobrych humorach wracamy do Suwałk.

 

Solar Władysławo – Bałtyk Gdynia 09.09.2023

 

Mazovia Mińsk Mazowiecki – Dolcan Ząbki 09.09.2023

Relacja Mazovii Mińsk Mazowiecki:

Na sektorze zbieramy się w około 75-80 osób. Tego dnia wspiera nas 13 osób z Pogoni Grodzisk i 2 osoby z Pogoni Siedlce – dzięki bracia za wsparcie! Przez cały mecz prowadzimy dobry doping w asyście bębna. Pierwszy raz w tym sezonie na Sportowej pojawili się kibice gości. Ekipa Dolcanu przyjechała do Mińska autobusem. Na boisku mnóstwo emocji. Całą drugą połowę gramy w dziesiątkę i nie wykorzystujemy dwóch rzutów karnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Dzięki wszystkim obecnym! Najwierniejsi Fanatycy MKS!

 

Orzeł Ząbkowice – Górnik Wałbrzych 10.09.2023

Relacja Górnika Wałbrzych:

Do Ząbkowic wyruszamy w 2 nabite autobusy i kilka aut. Nasza liczba tego dnia na sektorze to 133 osoby. Po raz kolejny przez mozolne wpuszczanie, ostatnia osoba wchodzi na sektor w przerwie meczu. Na płocie wieszamy 6 flag w tym 2 PDW i 1 Polonii. Ok . 60 min meczu prezentujemy oprawę. Sektor wypełnia się biało-niebieskimi machajkami a pomiędzy nimi pojawiają się motywy na kijach, kojarzące się z meczami na wyjeździe! Całość uzupełniło hasło WYJAZD ALL INCLUSIVE a na sektorze zostaje odpalone 100 stroboskopów. Piłkarze remisują 0:0, po meczu dziękujemy im za walkę i wyruszamy w drogę powrotną. GÓRNIK NA WYJEŹDZIE!

 

GKP Targówek – Zły Warszawa 10.09.2023

 

Ruch Radzionków – Sparta Katowice 10.09.2023

Relacja Ruchu Radzionków:

Nasz sektor na dzisiejszym meczu ze Spartą Katowice. Brawo dla obecnych kibiców, bo każdy z Was mógłby wybrać inne atrakcje w tą słoneczną niedzielę, ale wybraliśmy Ruch Radzionków i chyba nikt nie żałuje wyboru.

 

CKS Czeladź – Orzeł Mokre 09.09.2023

Relacja CKS Czeladź:

W sobotę nasz CKS podejmował na Sportowej 7 Orzeł Mokre. Niestety tylko remisujemy 1:1 gdzie wynik powinien być lepszy! Nas w młynie blisko 70 osób + 6 osób z Preussen Munster! Wielkie dzięki za wsparcie i do następnego!

 

Czarni Jasło – Nafta Jedlicze 09.09.2023

 

Polonia Piotrków Trybunalski – RKS Radomsko 09.09.2023

Relacja RKS-u Radomsko:

Na ten wyjazd ruszamy autokarem, busem i osobówkami – łącznie 97 osób w sektorze gości. Przy wejściu na sektor Polonia wspomagana Bełchatowem próbuje ataku, ale oprócz chwilowej zabawy dwóch śmiałków od nas z paroma gospodarzami na płycie boiska do niczego grubszego nie dochodzi i zabawę przerywają smutni panowie mocno gazując. Plus za próbę wykręcenia czegoś tylko te latające puszki z piwem to trochę nie dzisiejsze obrazki.

Na płocie wieszamy flagę AVE RKS, dopingujemy całe spotkanie z wzajemną wymianą uprzejmości, którą kończymy po tym jak Polonia bluzga na RADOMSKIE ku*wy (zamiast radomszczańskie bo chyba o to im chodziło), od tego momentu skupiamy się tylko na sobie wiedząc z kim mamy do czynienia. Piłkarze remisują trzecie spotkanie z rzędu, po meczu podziękowanie za walkę i powrót w sporej eskorcie do Radomska.

 

MKS Radymno – Delin Munina 09.09.2023

Relacja MKS-u Radymno:

W ubiegłą sobotę wystawiamy 30 osobowy młyn. Głośny doping prowadzi piłkarzy do kolejnego zwycięstwa ! AVE 19R34!

 

Osadnik Myślibórz – Energetyk Gryfino 09.09.2023

Relacja Energetyka Gryfino:

W sobotnie popołudnie udajemy się w około 60 osób do Myśliborza. Podczas wchodzenia do klatki dla gości podszedł do nas przezes klubu ,z którym przyszło nam się mierzyć i poprosił nas o kulturalny doping, zgodnie z ideą przyśpiewki kulturalni kibice to my… odrazu przekazaliśmy naszym piłkarzom rozklad jazdy, oraz nasze zdanie na temat rywala. Panie prezesie, mamy nadzieję, że się podobało. W pierwszej połowie prezentujemy oprawę, składającą się z niebiesko-czerwonego flagowiska, które uzupełnia pirotechina. Tego dnia były z nami obecne delegacje Pogoni Barlinek, FC Dębno, Dobra Szczecińska oraz Portowa Ekipa. Bracia dzięki za wsparcie i do następnego!

Cały mecz prowadzimy konkretny doping dla naszej drużyny co przekłada się na ich zwycięstwo. Na bocznym płocie klatki wywieszany transparent „Chcesz żeby grali? Dopinguj razem z nami”, który namalowany został 7 lat temu w celu nakłonienia Gryfińskich kibiców do żywszego brania udziału w meczach swojej lokalnej. Niewiele zmieniło się od tamtego czasu, dlatego transparent przeżywa swoją drugą młodość. Gryfinianie! Pomóżcie nam tworzyć atmosferę na stadionie! Dopingujcie razem z nami! CHCESZ ŻEBY GRALI? DOPINGUJ RAZEM Z NAMI! FzR’14


INNE:

Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk Wrocław 09.09.2023

 

Wisła Puławy – Legia Warszawa 09.09.2023

Relacja Wisły Puławy:

Na dzisiejszym sparingu z okazji stulecia puławskiego klubu około setki Wiślaków dopinguje Wisłę ! Z nami delegacje z Siedleckiej Pogoni oraz z Dęblina. Wywieszamy również transparent „Maniana wracaj do zdrowia”.


ŻUŻEL:

TŻ Ostrovia – Falubaz Zielona Góra 09.09.2023

 

Kolejarz Opole – Start Gniezno 10.09.2023

Relacja Startu Gniezno:

Na wyjazdowym meczu w Opolu jesteśmy obecni w 100 osób z dwoma flagami. Tego dnia wspiera nas 8 kibiców Dyskobolii Grodzisk z flagą – dzięki. Doping słaby. Zawodnicy wygrywają i jedną nogą jesteśmy w finale.


HOKEJ:

Unia Oświęcim – Zagłębie Sosnowiec 08.09.2023

Relacja Unii Oświęcim:

W końcu nadszedł ten dzień i wraz ze startem sezonu hokeja, mogliśmy spotkać się na Chemików 4. Bez jakiejś specjalnej mobilizacji eLka zgromadziła ponad 200 osób. Z nami delegacje Hejnału, Ruchu i dwóch Elanowców – dziękujemy za wsparcie ! UUltrasi kontynuując swoje 15-lecie, przygotowali na to spotkanie wywołującą wiele emocji oprawę. Widniał na niej napis W NOWY SEZON NA PEŁNYM GAZIE a sektorówka przedstawiała 3 postacie w maskach gazowych. Nasi artyści nie zamierzają zakończyć swojej działalności a przed hokeistami stawiają wysoko poprzeczkę. Tego dnia sektor przyozdobiło 6 flag oraz transparent ziomali z Ruchu. W drugiej tercji nad głowami pojawiły się również machajki w biało-niebieskich barwach. Hokeiści wykonują zadanie numer 1 i wygrywają z Zagłębiem 6-3. Oby tak dalej Panowie ! Dziękujemy wszystkim osobom, które wrzuciły dziś grosza do naszych puszek. Czas pomyśleć nad kolejną oprawą.

 

CAŁOŚĆ W ZAKŁADCE NA STADIONACH

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments