Korona Kielce – Lech Poznań 19.05.2023

Mecz Korony Kielce z Lechem Poznań przyciągnął na trybuny aż 14 279 kibiców. Podczas spotkania Korona Kielce puściła z dymem skrojoną w środę flagę KSZO (informowaliśmy o tym TUTAJ), do którego zaprezentowali transparent „PRZEZ LATA UNIKALIŚCIE NAS JAK OGNIA. DZIŚ WASZA SZMATA PŁONIE JAK POCHODNIA”.

Miejscowi Ultrasi zaprezentowali również oprawę, na sektorze rozwinięto sektorówkę, którą uzupełnił transparent „STRAŻ JEST ALE NIE GASI, BO DZIŚ PALĄ KORONY ULTRASI”, nie zabrakło również pirotechniki.

Na sektorze gości pojawiło się 721 wyjazdowiczów, tego dnia Kolejorz mógł liczyć na solidne wsparcie KSZO. Lech podczas spotkania spalił flagę Naprzodu Jędrzejów, która została skrojona 8 lat temu.

 

Relacja Ultras Korony:

Witajcie kielczanie!

Po raz kolejny w tym sezonie można powiedzieć że zapamiętamy ten mecz jak i tydzień na grube lata! W środę wpadamy z odwiedzinami na mecz okręgowego pucharu polski w Ostrowcu. Młyn miejscowych ucieka w popłochu i oddaje flagę bez jakiejkolwiek walki.

 

Co do samego meczu, frekwencja na młynie naprawdę zajebista, sektor szczelnie oflagowany a doping mimo braku gniazda w pierwszej połowie petarda!

Choreo wyszło naprawdę pięknie trans „straż jest ale nie gasi, bo dziś palą Korony ultrasi” do tego tematyczna sektorówka i ogrom pirotechniki, najpierw race a następnie ognie w asyście strobo.

 

Druga połowa to rozwiązanie zagadki kto buchnął kszokom flagę. W momencie wywieszenia plótna, prezentujemy transparent skierowany do przyjezdnych który podsumowuje ich kondycję od kilku lat. „Przez lata unikacie nas jak ognia, dziś wasza szmata płonie jak pochodnia”. A już po chwili „ostrowczanie” przechodzą do historii. W odpowiedzi goście palą flagę Naprzodu skrojoną 8lat temu, prezentowaną już w Sandomierzu, jak widać wtedy brakło werwy do palenia.

 

Sezon dla Nas się kończy, piłkarzom pozostał jeden ostatni finał, niestety w Łodzi nie będziemy mieli możliwości ich wsparcia ale liczymy na walkę i poświęcenie od pierwszej do ostatniej minuty. Jedna z najciekawszych rund od bardzo wielu lat, emocje sportowe, emocje na trybunach. Widać że wracamy na odpowiednie tory, pod każdym względem, a My ze swojej strony dotrzymujemy obietnicy i w następnym sezonie dalej będziemy świecić przykładem.

Ku chwale Korony,
Ultrasi’04.

 

Lech Poznań:

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments