Komisja Ligi ukarała Legię oraz Koronę

Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdecydowała na dzisiejszym posiedzeniu o ukaraniu Legii Warszawa i Korony Kielce.

W związku z zachowaniem kibiców Legii podczas meczu z Jagiellonią Białystok (wywieszenie flagi White Legion) na Legię została nałożona kara finansowa w wysokości 30 tysięcy złotych oraz sześciomiesięczny zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w zawieszeniu na 18 miesięcy. Ponadto Komisja zdecydowała o odwieszeniu kary w wysokości 20 tysięcy złotych nałożonej na Legię w tym sezonie za wywieszenie przez jej kibiców flagi o tej samej treści.

W związku z zachowaniem kibiców Korony, które doprowadziło do kilkukrotnego przerwania meczu z Legią Warszawa na Koronę nałożono karę w wysokości 4 tysięcy złotych.

Na poprzednim posiedzeniu Komisja Ligi Ekstraklasy SA zadecydowała o karze finansowej dla Cracovii w wysokości 3 tysięcy złotych w związku z zachowaniem kibiców, które doprowadziło do przerwania meczu ze Śląskiem Wrocław na ponad 1,5 minuty. Na klub nałożono ponadto karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych za odmowę przyjęcia zorganizowanej grupy kibiców Jagiellonii Białystok przed meczem 18. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Pełny raport z meczu Korona Kielce – Legia Warszawa TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments