Komisja Ligi ukarała kluby za zachowanie kibiców

Komisja Ligi ukarała Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin za zachowanie kibiców podczas derbowego spotkania, które zostało rozegrane 4 października – informuje „Przegląd Sportowy”. Wrocławski klub będzie musiał zapłacić 20 tys. złotych, natomiast Zagłębie o pięć tysięcy mniej.

W obu przypadkach są to grzywny za używanie zabronionej pirotechniki. Ponadto na wysokość kary dla Zagłębia miały wpływ zniszczenia na stadionie. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nieporównywalnie mniejsza skala dewastacji, niż podczas zeszłorocznych derbów, rozgrywanych we Wrocławiu. Tym razem uszkodzili jakiś hydrant – mówi Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji Ligi.

 

Śląsk Wrocław:

 

Zagłębie Lubin:

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 04.10.2013

 

Widzew będzie musiał zapłacić za odpalanie rac podczas meczu z Lechią. Będzie to kosztowało łódzki klub 30 tys. złotych. Karę na łódzki klub nałożyła Komisja Ligi. Podczas meczu z Lechią, fani odpalali race i inne środki pirotechniczne. Sędzia musiał przerwać mecz. To nie jedyna kara, która może spotkać Widzew. Policja złożyła wniosek u wojewody w którym sugeruje, by stadion przy al. Piłsudskiego został zamknięty na najbliższy ligowy mecz w Łodzi z Cracovią.

 

Widzew Łódź:

Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 06.10.2013

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments