Komiks „BARRAS” w polskim wydaniu

Na polskim rynku wydawniczym pojawił się komiks „BARRAS” Emilia Utrery. Wydawnictwo Mandioca wstępnie zakłada publikację wszystkich egzemplarzy kultowej publikacji.

Opis wydawcy:
BARRAS Emilia Utrery wreszcie przybywają do Polski. Legendarni argentyńscy kibice siejący postrach w okolicach stadionów i na przedmieściach Buenos Aires nie będą się patyczkować w walce o wpływy. Pierwszy z sześciu zeszytów serii zaczyna się od wielkiej zadymy stadionowej, w której ginie kibic. Tak naprawdę wcale jednak nie o niego chodziło, ot, pechowiec, zbłądził w niewłaściwe miejsce o niewłaściwej porze…

Wartka akcja, brutalny język ulicy, świetne rysunki, których czarno-biała kreska pulsuje mocą i energią. Autor lubi bawić się konwencją i wbić muskuły superbohaterów w dresiki ultrasów, łatwość tworzenia karykaturalnych rysunków ma zadziwiającą – jak na grafficiarza i tatuażystę przystało.

BARRAS to coś więcej niż opowieść o kibicach z Argentyny znanych z tego, że robią najlepszą oprawę na świecie, handlują narkotykami i bronią oraz tatuują sobie Malwiny (znane nam bliżej jako Falklandy) jako część państwa argentyńskiego. Utrera opowiada nam historię przestępczego światka jednego z najbardziej imponujących miast globu – Buenos Aires. A że w okolicznościach stadionów – to na polskim rynku nowość, która tylko działa na korzyść komiksu.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/17-02-2017/39dde2b678_1.JPG[/img]

Pierwszy z komiksów dostępny jest już w Sklepie TMKS>

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments