Kibice Lecha być może obejrzą mecz na telebimie pod stadionem

Klub wraz ze stowarzyszeniem kibiców chce zorganizować zbiorowe oglądanie meczu z Piastem Gliwice na telebimie pod stadionem.

Przypomnijmy: wojewoda wielkopolski Piotr Florek pod koniec czerwca podjął decyzję o zamknięciu trybun poznańskiego stadionu podczas pierwszego w nowym sezonie spotkania. 20 lipca (niedziela) o godz. 15.30 Kolejorz podejmować będzie w 1. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Piasta Gliwice i rywalizacja odbędzie się bez udziału publiczności. To kara za odpalenie przez fanów 48 rac podczas starcia z Ruchem Chorzów na koniec minionych rozgrywek.

Nie oznacza to jednak, że kibice nie będą w następną niedzielę obecni pod stadionem. Aktywnie w tej sprawie działa Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań. To działająca od kilku miesięcy nowa organizacja kibicowska. – Wraz z SKLP wystąpiliśmy do prezydenta miasta Poznania z wnioskiem o przeprowadzenie 20 lipca zgromadzenia na terenach pod Inea Stadionem – zdradza prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

To będzie okazja, żeby kibice spotkali się przed wejściem na teren obiektu i nie tylko obejrzeli mecz, ale również zza trybun dopingowali zespół wicemistrzów Polski, który będzie walczył o pierwsze ligowe punkty w nowym sezonie.

Sam mecz ma być wtedy pokazany na telebimach. Na to musi być jednak zgoda platformy NC+, która posiada prawa do transmitowania meczów polskiej ekstraklasy. – Wysłaliśmy pismo co NC+ i czekamy na odpowiedź – mówi rzecznik prasowy Lecha, Łukasz Borowicz.

źródło: PrzegladSportowy.pl
zdjęcie: Bulgarska.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments