Kary za zachowania kibiców

Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpatrzeniu odwołania Stomilu Olsztyn zmniejszyła karę dla pierwszoligowca z trzech do dwóch meczów na własnym boisku bez udziału kibiców.

Stomil zagra bez udziału kibiców mecze 19. i 21. kolejki. Olsztynianie zmierzą się kolejno z ŁKS-em i Cracovią.

Fani GKS-u Katowice nie będą mogli zobaczyć czterech najbliższych meczów wyjazdowych swojego zespołu.

Decyzję w tej sprawie podjęła Komisja Dyscyplinarna PZPN-u. Kara została nałożona na „GieKSę” za – jak czytamy w oficjalnym uzasadnieniu – „niewłaściwe zachowanie kibiców gości na meczu Dolcan Ząbki – GKS w dniu 18.11.2012 roku” (chodzi m.in. o zniszczenie kilkunastu krzesełek).

Klub ma sporo czasu na odwołanie się od tej decyzji, ale na teraz wszystko wskazuje na to, że kibice „GieKSy” nie zobaczą meczów katowiczan z ŁKS-em Łódź, Wartą Poznań, Cracovią i Kolejarzem Stróże. – Byłem na meczu, widziałem zachowanie kibiców, znam ich relacje, rozmawiałem z delegatem i po tym wszystkim uważam, że kara jest zupełnie nieadekwatna do zdarzenia – komentuje Wojciech Cygan, wiceprezes GKS-u.

Wydział Dyscypliny Śląskiego Związki Piłki Nożnej nałożył na GKS 1962 Jastrzębie karę za stosowanie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas meczu z Góralem Żywiec.

Śląski ZPN nałożył karę na klub w wysokości 1000 złotych. Dodatkowo pierwsze trzy mecze rundy wiosennej rozgrywane na stadionie przy Harcerskiej będzie musiał rozegrać przy pustych trybunach.

Dziękujemy naszym kibicom za bycie z klubem na dobre i na złe – pisze klub na swojej stronie internetowej.

 

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments