Kary po awanturze w Bratysławie

W minioną środę na Starym Mieście w Bratysławie doszło do awantury, kibole Cracovii wspierani przez Ajax Amsterdam starli się z sympatykami Levski Sofia (Sofia West 1999). O całym wydarzeniu informowaliśmy TUTAJ.

[art5]

Policja przekazała, że zatrzymanych zostało 107 osób. Wszyscy byli obcokrajowcami: 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów. 56 z nich zostało oskarżonych o wywołanie zamieszek. W bójce zostało rannych 17 osób. Sprawa wywołała ogromne poruszenie wśród Słowaków. – To rażący przejaw braku szacunku dla miasta – mówił dla słowackich mediów burmistrz Bratysławy, Matus Vallo.

[art5]

 

Jak poinformowały media, słowacki sąd wydał wyroki w trybie przyspieszonym. Trzech kibiców z Polski oraz czterech z Holandii zostało skazanych na trzy lata więzienia oraz trzyletni zakaz wjazdu na teren Słowacji. To jednak nie koniec kar. Kolejne wyroki mogą zostać wydane w najbliższych tygodniach. Słowaccy śledczy nie wykluczają postawienia zarzutów kolejnym uczestnikom.

[art5]


AKTUALIZACJA 17.07.2019 23:15

 

Słowacki sąd skazał trzech Polaków na pół roku więzienia za udział w bójce, do której doszło w środę w Bratysławie. Wcześniej w polskich mediach pojawiła się informacja o trzech latach więzienia. Dementują ją obrońcy Polaków. Poza kibicami Cracovii wyrok pół roku więzienia usłyszało także czterech Holendrów – podał słowacki dziennik Sme.sk.

Sąd orzekł wobec Polaków również trzyletni zakaz wjazdu na Słowację. Skazani po trzech miesiącach będą mogli ubiegać się o warunkowe zwolnienie ze słowackiego więzienia.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments