Irriducibili kończą działalność

Po 33 latach swoją działalność kończy legendarna grupa kibiców Lazio Irriducibili. Po długich rozmowach i dyskusjach w kierownictwie grupy, ustalono, że wiele ostatnich wydarzeń na czele z zabójstwem Diabolika powodują, że czas zakończyć działalność Irriducibilich i pójść do przodu. Od teraz wszystkie grupy kibicowskie, mniejsze i większe, będą się posługiwały nazwą Ultras Lazio.

Historia Irriducibili (niezłomni, nieugięci) ma swój początek w połowie lat 80-tych w okresie, gdy kibicowanie ultras we Włoszech przechodzi okres przejściowy. Przełomowy moment w historii kibicowania w Italii charakteryzują narodziny na prawie wszystkich trybunach, niewielkich grup kibiców, których założeniem jest przywrócenie mentalności ultras, która od dłuższego czasu została odrzucona przez większe, historyczne organizacje kibiców powstałe 10-15 lat wcześniej, a które w większości wypadków wyczerpały inwencje i witalność z początkowego okresu działalności.

[art5]

Zadebiutowali oni na Stadio Olimpico 18 października 1987 (data powstania) roku przed kiepskim jakościowo, drugoligowym meczem Lazio – Padova (wynik 1:1), zajmując kultowe miejsce przy tzw. „muretto centrale” (główny murek) zajmowane dotychczas przez grupę Viking. Przy centralnej szybie zgromadzi się wiele osób, które w poprzednich latach zrobiły wiele dla Curvy Nord.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments