III Letni Turniej Kibiców Wisły Sandomierz 13.07.2014

13 lipca 2014 roku, odbył się III Letni Turniej Kibiców i Sympatyków WISŁY SANDOMIERZ. W rozgrywkach udział wzięło 16 zespołów, złożonych z kibiców reprezentujących swoje osiedla, fan cluby i grupy kibicowskie udzielające się na Wiśle.

Turniej rozpoczęliśmy od minuty ciszy, dla naszego przyjaciela po szalu, ŚP. Krakusa, który kilka dni przed turniejem został śmiertelnie potrącony przez samochód. Z tego powodu z turnieju zrezygnowały Gołębice, osiedle z którego wywodził się Krakus. W trakcie panującej minuty ciszy, odpaliliśmy kilka rac. Po wypaleniu rac, głođnym śpiewem oznajmiliśmy że pamięć o naszym przyjacielu nigdy nie przeminie.
Po wszystkim rozpoczęły się zmagania sportowe w 4 grupach. Z grupy wychodziły po 2 najlepsze zespoły które spotykały się ze sobą w ćwierćfinale, a ekipy które radziły sobie najlepiej zmierzyły się w finale. Ci którzy mieli mniej szczęścia w końcówce rozgrywek, walczyli o 3 miejsce.

W tym roku puchar za I miejsce wywalczyła drużyna ŁAMAŃCÓW która w finale pokonała fan club z KOPRZYWNICY. W meczu o najmniejszy puchar za 3 miejsce BRONX pokonał MŁODYCH WIŚLAKÓW. Na nagrody swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem zasłużyli sobie Najlepszy Bramkarz turnieju reprezentujący Łamańce i król strzelców który dzięki swojej zabójczej skuteczności dał Koprzywnicy, niespodziewane 2 miejsce.
Oprócz zmagań piłkarskich, uczestnicy rywalizowali w podciąganiu na drążku i w piciu piwa na czas. Najlepszy w podtargach okazał się chłopak z Trześni który podciągnął się 26 razy a w nagrodę otrzymał suplementy diety. W piciu piwa na czas bezkonkurencyjni okazali się chłopaki z Tadeusza Króla. Rekordzista wypił piwko w 8 sekund, wygrywając zgrzewke piwa.

Liczbę uczestników w trakcie turnieju szacujemy na lekko ponad 300 osób.

Na turnieju kibiców nie mogło oczywiście zabraknąć flag. Tego dnia obiekt ozdobiły fany KSIĘSTWO SANDOMIERSKIE , ŚP. JORDAN oraz flagi obecnych na turniej Fan Clubowiczów – Trześń i Koprzywnica.Pojawił się również transparent – ŚP. KRAKUS.
Dopisała frekwencja, dopisała też pogoda, dzięki której na turnieju panował przyjemny klimacik.
Większość ekip występujących w turnieju mogło liczyć na głośny doping swoich kibiców. Najgłođniej dopingowały delegacje z Tadeusza Króla i Młodej Wisły. W trakcie turnieju nie zabrakło też wspólnych śpiewów, które głośno rozchodziły się po okolicznych blokowiskach.

Podsumowując – turniej udany, kolejny sezon rozpoczęty. Czekamy na terminarz i rozpoczynamy kolejną przygodę na kibicowskim szlaku!

Podziękowania dla wszystkich którzy przyczynili się do organizacji turnieju, jak i dla stałego sponsora: Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.

BONUSY:

zdjęcia i relacja: kibice Wisły Sandmierz

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments