HIT w Poznaniu bez kibiców gości?

W sobotnie popołudnie Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej Wisłę Kraków. Jak się okazało, na mecz prawdopodobnie nie wejdą kibice gości. Wojewoda Zbigniew Hoffmann poinformował we wtorek o wszczęciu postępowania dotyczącego zamknięcia przeznaczonej dla nich części Stadionu Poznań. Wojewoda tłumaczy, że decyzję poprzedziła analiza zachowań kibiców gości podczas meczu rezerw Lecha z Widzewem Łódź. Fani drużyny przyjezdnej mieli wówczas spalić flagę Kolejorza. Mecze rezerw są jednak rozgrywane we Wronkach, gdzie poziom zabezpieczenia jest zupełnie inny niż przy Bułgarskiej.

[art5]

 

Kibice Kolejorza wydali również w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym poruszyli temat kibiców Wisły Kraków, cała jego treść poniżej.

 

Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców KOLEJORZ:

Zarząd Stowarzyszenia Kibiców KOLEJORZ – oświadcza, że w związku z pojawiającymi się niejasnościami związanymi obecnością kibiców Wisły Kraków w Poznaniu, że wierzy w ducha sportowej rywalizacji połączonej z obecnością sympatyków obu drużyny na trybunach stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

Wierzymy, że wsparcie z trybun – które towarzyszy zawodnikom Lecha Poznań na każdym meczu, nie tylko rozrywanym u siebie, ale również na wyjazdach – jest dla zespołu bardzo ważne. Świadczy o zaangażowaniu i oddaniu drużynie. Wiemy, że kibice każdego klubu myślą podobnie, bez względu na to, czy są to sympatycy Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, czy też Korony Kielce. Pragniemy podkreślić, że to właśnie pełne trybuny nadają wyjątkowego charakteru imprezie sportowej. Sportowe emocje, które towarzyszą meczowi piłki nożnej wspólnie z niesamowitym dopingiem tworzą niezwykle efektowną mieszankę, która przyciąga na stadion tłumy.

[art5]

 

Obecność kibiców z Krakowa na stadionie przy Bułgarskiej, którzy wspierają swoją drużynę jest czymś tak oczywistym, jak wypełniony Kocioł zagrzewający Kolejorza do walki. Mimo wielu różnic, wiemy jak mogą czuć się kibice Wisły pozbawieni możliwości wspierania swojej drużyny. Taką sytuacją przerabialiśmy w ostatnim meczu poprzedniego sezonu w Gliwicach.

Liczymy na to, że zwyciężą sportowe emocje, a w sobotę szala zwycięstwa przechyli się na stronę poznańskiej drużyny. Przy dopingu kibiców obu drużyn.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments