Gwardia Koszalin – Chemik Bydgoszcz 15.06.2017

Po zwycięstwie Gwardii nad Chemikiem Bydgoszcz i sprzyjającym wyniku drugiej drużyny Lecha Poznań, który zremisował swój mecz, na kolejkę przed końcem Gwardia Koszalin uzyskała awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Relacja kibiców Gwardii Koszalin:
Przed meczem wiadomo było, że w przypadku zwycięstwa Gwardii i potknięcia Lecha Poznań awansujemy do II ligi kolejkę przed zakończeniem rozgrywek. O ile o spełnienie tego pierwszego warunku nikt się nie bał, to utrata punktów przez zespół z Poznania wydawała się mało prawdopodobna.

[i]Stawka meczu (niewątpliwie w połączeniu z bardzo ładną pogodą) spowodowała, iż tego dnia na Fałata frekwencja była (jak na ostatnie czasy) bardzo wysoka. Na trybunach zasiadł prawie 1000 widzów, a młyn w najlepszych momentach liczył ponad 100 osób. Na płocie wisiała jedna flaga oraz transparent z informacją o wyjeździe do Gdyni, a przez cały mecz prowadzony był dobry doping. Chwilę przed końcem meczu otrzymaliśmy informację, że Lech tylko zremisował swój mecz i rozpoczęło się wyczekiwanie na końcowy gwizdek sędziego, po którym kibice Gwardii wbiegli na murawę i przechwycili koszulki piłkarzy.

Godzinę po meczu spontanicznie przenieśliśmy się przed ratusz, gdzie razem z piłkarzami przy sporych ilościach pirotechniki świętowaliśmy awans z hasłem „awans już mamy, teraz na stadion czekamy”.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments