Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 15.09.2023

W najbliższy piątek w Zabrzu odbędą się Wielkie Derby Śląska, obie ekipy już od kilku dni dają o sobie znać. Poniżej będziemy Was informowali o wszystkich przedmeczowych wydarzeniach, w tym newsie odbędzie się również relacja live z samego meczu. Wszystkie materiały możecie podsyłać na PW, albo na maila stadionowioprawcy@gmail.com


DZIEŃ MECZOWY:

Górnik Zabrze:

 

Relacja Wisłoki Dębica:

Wspieramy braci z Górnika na derbach z Ruchem w 100 osób. Na meczu zostaje zaprezentowana konkretna oprawa z okazji 35 lat dębicko – zabrzańskiej przyjaźni! Podziękowania dla Torcidy za jak zawsze konkretną przed jak i po meczową gościnę!

 

W drodze na mecz kibice Górnika Zabrze z Rudy Śląskiej trafili na zbiórkę sympatyków Ruchu. Ekipa Górnika dążyła do starcia, jednak nie doszło do bezpośredniej wymiany zdań, koniec końców we wszystko wmieszali się smutni panowie.

 

Torcida Ruda Śląska:

15.09. W końcu dzień, na który czekał każdy kibic na Śląsku. Mimo, że na trybunach w Zabrzu zasiada tylko jedna strona, mecz ten ma i tak swój niezmienny klimat, wszak wiele śląskich miast jest podzielone między oba kluby.

Na derby decydujemy się na zbiórkę całego miasta na Goduli i przemarsz na pociąg, którym wspólnie mieliśmy udać się na mecz. Frekwencja na zbiórce nie zawiodła, ciężko oszacować ilość jak na tego typu zbiórkach bywa, ale przemarsz na dworzec ciągnął się ze śpiewem na ustach przez spory kawałek. Tak się złożyło, że „pachnący inaczej” jadą na swój stadion na telebim oglądać mecz z tego samego dworca. Zbliżając się do dworca w Chebziu odbijamy w pobliski lasek. Ku zaskoczeniu wszystkich stron wysypujemy się na odpowiednio rozległej powierzchni do harców. „Napinacze”co widać na załączonych obrazkach bardzo szybko ewakuowali się z dworca. Należy wspomnieć, że jak zwykle bRudne paznokcie, na zapowiedzi jak i na dworcu pojawił się w asyscie swoich zgód. Czekali zebrani w nocy pełni zapału do walki ale na dworcu już odwagi nie starczyło. Po wszystkim udajemy się ze śpiewem na ustach na dworzec z którego udajemy się w komplecie na mecz.

Sportowo jak i kibicowsko dla nas! Ultrasi przygotowali oprawę zgodową, na uczczenie 35 lat zgody z Wisłoką Dębica. Takiej przyjaźni życzymy każdemu. Oprawę dopełniła sporej ilości pirotechnika. Powrót z derbów w dobrych humorach bez żadnych przygód.

Derby dla GÓRNIKA!

 

Ruch Chorzów:

 

18:00 – Kibice Ruchu Chorzów przed wyjazdem piłkarzy do Zabrza.


Górnik Zabrze

Trójkolorowa Gmina Pilchowice:

Wczorajszy dzień obfitował w efektowne oprawy. Na derbowy mecz zbieramy się w Sośnicowicach w ponad 100 osób gdzie odpalamy piro i mamy ze sobą transparentem WDŚ Dla Górnika! Dzieciaki z gminy Sośnicowice wyprowadzają piłkarzy a co najważniejsze mecz kończy się naszym zwycięstwem. Po meczu robimy zapowiedź na wyjazdowy mecz do Warszawy!

 

Trójkolorowa Ruda 1:

 

Torcida Lipiny:

 

Torcida Lipiny

Krótko i Na Temat Dla Śmierdzącej Strony Miasta! Nie pomoże wam pięć ekip! Ciekawi nas jakie (niebieskie lipiny)? co tu dużo pisać nie istniejecie farmazony! Nasze Miasto – Nasze Zasady. NiGdy nam ku*wy nie dacie rady.

Brakło Odwagi żeby przyjechać tylko Świętochłowicami ? Byliśmy Jesteśmy Będziemy, ZAWSZE! Tak was to boli Lipiny dzielnica Żaboli!

 

Torcida Ruda Śląska:


Ruch Chorzów

Niebieskie Lipiny:

Razem z przyjaciółmi z Cwajka organizujemy wspólna zabawę na Niebieskich Lipinach! Do zabawy dołączają się również Chorzów Batory oraz NRŚL GANG. Niestety koleżanki zza miedzy nie dołączają do wspólnej zabawy. Może kiedyś… DERBY DLA RUCHU!

 

NRŚL GANG:

 

Niebieska Bykowina:

 

Niebieska Ruda 1:

Stoimy dzwonimy a Was k**wy nie ma Torcida Ruda Śląska jedna wielka ściema.

 

Fanatyczne Kochłowice:

 

Niebieska Holandia:

Wczoraj razem z bRaćmi z Elany oraz Widzewska Holandia oglądamy w knajpie deRby które niestety kończą się przegraną naszych piłkarzy. Głowy do góry i jadymy dalij!

guest

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rolski
Rolski
9 miesięcy temu

Z tym Orłem to polecieli…

Zyru
Zyru
9 miesięcy temu

Widzę, że i Orła Białego ktoś sprofanował. A myślałem że to ŁKS tylko hańbi barwy bialo-czerwone.

Góral 74
Góral 74
9 miesięcy temu

Kolega z Rzeszowa opisuje Rudę Śląską z podziałem na dzielnicę i sytuację w której Górnik nie ma nawet 50%, a na końcu pisze coś o klimatycznej Bykowinie która jest zwykłym blokowiskiem z wielkiej płyty Człowieku Ruda Śląska jest miastem podzielonym od zawsze Dyskusja kogo jest więcej jest totalnie jałowa Natomiast obiektywnie patrząc do Ruchu należy 5 dzielnic do Do Górnika dzielnic 6 i jest to najlepsza sytuacja Ruchu w tym mieście od dziesięcioleci

Kulawy
Kulawy
9 miesięcy temu

Ty się nawdupiales jakiegoś mefedronu czy co?? Ruda 1 staje się niebieska??nikogo w barwach ruchu nie zobaczysz na Rudzie 1 Ładnie cie podupilo. A Nowy Bytom, Kafauz tam zawsze było więcej chorzowskich

Paweł
Paweł
9 miesięcy temu

Rozumiem że TRSL musi poskakać bo ich już nawet jest około 50% w mieście Stracili Nowy Bytom,Kaufauz, nawet Wirek i Ruda 1staje się coraz bardziej Niebieski choć tam więcej KSG.PozdRowienia od ,,Stali Rzeszów i Karpat Krosno,, Pozdrawiamy Chebzie,Kłodnicę,Kochłowicę ,klimatyczną Bykowinę

Artykuł dotyczy ekip