Górnik Wałbrzych – Piast Nowa Ruda 08.06.2019

Za nami ciekawe spotkanie w Wałbrzychu, gdzie miejscowy Górnik na własnym stadionie podejmował drużynę Piasta Nowa Ruda. Gospodarze tego dnia byli solidnie wspierani przez koszalińską Gwardię, która przywiozła ze sobą nową zgodową flagę. Ultrasi zaprezentowali również oprawę z okazji 20-lecia zgody Górnika i Gwardii. Na sektorze gości pojawiło się 104 fanatyków

 

Wałbrzyski Górnik:

W ostatnim meczu Biało-niebiescy wygrywają z Piastem 2-0. Mimo porażki Ogórki zostają w naszej lidze a spada Orzeł Ząbkowice. Wspomagają nas delegacje wszystkich zgód.

[art5]

Ultrasi przygotowali okolicznościową oprawę z okazji 20 lecia zgody z koszalińską Gwardią. Nasi ziomale z Koszalina przywieźli nową zgodową flagę z hasłem ” Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedaszybach „.


[art5]

Kibiców gości wspomaganych przez swoich ziomali (Kryształ, Bielawianka, Orzeł + może jeszcze inne FC) przybyło około 100 transportem kołowym.

 

Koszalińska Gwardia:

Do Wałbrzycha wybieramy się starym składem (w tym kilku, którzy 20 lat temu zakładali zgodę z Górnikiem). Na tym meczu swój debiut zalicza nowa 15 metrowa flaga „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Biedaszybach”. Ziomale z Górnika przygotowali okolicznościową oprawę i koszulki z okazji 20 lecia sztamy. Należy dodać, że obecni byli również nasi wspólni przyjaciele z gdyńskiej Arki.

[art5]

Po meczu świętujemy ten okrągły jubileusz w jednym z wałbrzyskich lokali. Dziękujemy kibicom Górnika za miłe przyjęcie i kolegom z Arki za obecność. Gwardia&Górnik zawsze razem!

 

GKS Piast Nowa Ruda:
Do Wałbrzycha wybieramy się w 17 aut i dwa busy co dało liczbę 104 osoby. Wyruszamy z Rudy w bardzo dużej eskorcie niebieskich czworonogów. Na mecz wchodzimy przed rozpoczęciem spotkania. Miejscowi z oprawą w 20 rocznicę zgody z Gwardią Koszalin ich młyn oscylował mniej więcej 200 osób.

[art5]

Nasi piłkarze niestety przegrywają to spotkanie 2:0 ale przy porażce Orła Ząbkowice to my zostajemy w 4 lidze. Po meczu z sektora gospodarzy wysypuje się na nas około 40 szczurów którzy zaczeli wymachiwać swoimi brudnymi łapami, we wszystko wmieszały się białe kaski i przerwały zabawę gazem.

[art5]

Po 20 minutach wypuszczają nas z klatki i z dużym balastem smutnych wracamy do Nowej Rudy. Dzięki wielkie za wsparcie dla naszych zgodowiczów. Hej Piast. 

 

zobacz również zdjęcia:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments