Golloba kupicie, nas nie zobaczycie

W ostatnich tygodniach wiele mówiono i pisano o hicie transferowym, jakim miałoby być przejście z gorzowskiej Stali do toruńskiego Apatora, Tomasza Golloba. Spekulacje i dyskusje rozgrzewały fora internetowe i portale społecznościowe do granic możliwości a media wciąż serwowały nowe doniesienia w tej sprawie. Od wczoraj jest już ponoć pewne podpisanie kontraktu przez wychowanka bydgoskiej Polonii w Grodzie Kopernika. Kibice a raczej widzowie i konsumenci głodni sukcesu na miarę złota DMP 2013 cieszą się licząc na punkty Tomasza Golloba. Są jednak w Toruniu nadal prawdziwi kibice Apatora. Szanujący tradycje i wyznający stare zasady wierności bez względu na wynik i oddających serce drużynie, z którą się identyfikują.

Mając na względzie wspomniane zasady wielu z nas (jeżeli nie wszyscy) z wielkim żalem i bólem serca przyjęliśmy wczorajsze doniesienia o tym transferze. Nie godząc się na takie postępowanie i ruchy w NASZYM klubie, kibice musieli w jakiś sposób zamanifestować swoje zdanie. Włodarze klubu znając oficjalne stanowisko fanatyków reprezentowane przez Stowarzyszenie „Krzyżacy” mimo wszystko postanowili w imię sukcesu postawić na swoim. Stawiając wynik ponad szacunek dla najwierniejszej grupy fanów, wysłano wyraźny sygnał, że kibic nie jest już częścią widowiska. Potraktowano nas, jako konsumentów i jedynie dodatek to całego biznesu, jakim jest speedway w naszym mieście. Czując frustracje i głęboką potrzebe bycia kimś więcej postanowiliśmy zaprotestować.
Dziś o godzinie 16:00 grupa fanów Apatora Toruń (nie Unibaxu z T.Gollobem w składzie) zebrała się przy ul.Pera Jonssona 7. Wspólnie rozwieszono 2 transparenty przed Motoareną oraz wykrzyczano kilka przyśpiewek. Jeden z transparentów mówił wprost „NIE DLA GOLLOBA W TORUNIU !” zaś o treści „GOLLOBA I ZŁOTO SOBIE KUPICIE – NAS NA MECZACH NIE ZOBACZYCIE”. Dodatkowo nad wejściem głównym odpalono 2 znicze symbolizujące koniec prawdziwego toruńskiego żużla z tradycjami. Podczas okrzyków odpalone zostały 3 race i świeca dymna, aby pokazać jak ważny jest dla nas ten sport i jak wiele radości dawał nam ten klub w poprzednich sezonach. Akcja nie była wcześniej nagłośniona i została zorganizowana spontanicznie w godzinach popołudniowych tym bardziej grupa ok. 25 osób świadczy o tym jak nam kibicom zależy na tym klubie. Porzucając prace, obowiązki domowe czy plany na dzisiejsze popołudnie, „pocztą pantoflową” przekazywano sobie informacje o zbiórce, która być może da do myślenia osobom odpowiedzialnym za złożenie podpisu T.Golloba pod umową z Toruńskimi Aniołami.

źródło i zdjęcia: Krzyzacy.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments