GKS Tychy z karą finansową

Piłkarski Sąd Polubowny zasądził odszkodowanie od GKS-u Tychy na rzecz Widzewa Łódź w związku ze zniszczeniami w sektorze gości spowodowanymi w meczu 26. kolejki Fortuna I ligi w sezonie 2021/22 – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy łódzkiego klubu Marcin Tarociński.

Sąd w I instancji zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS-u kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

 

jak informuje widzewtomy.net:

Podczas pierwszoligowego meczu Widzewa z GKS Tychy w sektorze dla kibiców gości doszło do awantury i poważnych uszkodzeń, wskutek czego sektor został zamknięty. Od tamtego czasu minął ponad rok i dopiero dzisiaj doczekaliśmy się finału tej sprawy.

Wraz z kibicami z Tychów w sektorze dla przyjezdnych zasiedli zaprzyjaźnieni z nimi fani ŁKS Łódź. W trakcie trwania meczu „klatka” została zniszczona, wszystkich napraw dokonała Miejska Arena Kultury i Sportu a następnie obciążyła najemcę stadionu, czyli Widzew. Ten zaś zażądał zwrotu kosztów od GKS Tychy i obciążył ich kosztami.

Co ciekawe, w klubie z Górnego Śląska nie poczuwali się do winy i nie zamierzali płacić za zniszczenia, kwestionując odpowiedzialność swoich kibiców za powstałe zniszczenia. W łódzkim klubie zdecydowali się skierować sprawę do Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN. Właśnie zapadł korzystny wyrok w tej sprawie.

Jak poinformował na Twitterze rzecznik prasowy RTS, Marcin Tarociński, Piłkarski Sąd Polubowny zasądził wpłatę na rzecz Widzewa od GKS Tychy kwoty 51 993 złotych wraz z ustawowymi odsetkami oraz 4917 złotych tytułem zwrotu kosztów procesowych.

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments