Cracovia Wiedeń Cup 2022

Cracovia FC Wiedeń obchodzi w tym roku 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji w ubiegły weekend w stolicy Austrii odbyła się, pierwsza edycja turnieju Cracovia Wiedeń Cup. Oprócz drużyn gospodarzy, w turnieju wzięły udział Fan Cluby Cracovii, w tym krakowskie osiedle Oświecenia oraz zaprzyjaźnione ekipy – Ajax Amsterdam, Lech Poznań i reprezentant Sandecji Nowy Sącz, który wystąpił w zespole Oświecenia Team. Przez cały turniej przewinęło się 100 osób. Więcej możecie przeczytać w poniższych relacjach.

 

Opravcy:

Ze względu na to, że fp Cracovia Wiedeń został tymczasowo usunięty z fb, wrzucamy gościnnie ich relacje:

CRACOVIA WIEDEŃ CUP 2022 !

Pierwsza edycja turnieju Cracovia Wiedeń Cup dobiegła końca. W miniony weekend mieliśmy zaszczyt gościć ekipy Cracovii, jak i naszych zgodowiczów z Poznania i Amsterdamu, na terenie Wiednia.

W piątkowy wieczór wspólnie zwiedzamy centrum miasta i świętujemy przy głośnych śpiewach do wczesnych godzin porannych.

Sobotę zaczynamy od zwiedzania wzgórza Kahlenberg, na którym król Jan III Sobieski w 1683 roku wyzwolił Wiedeń.

W południe udajemy się już do miejsca docelowego i rozgrywamy turniej. Najsilniejszą ekipą turnieju okazuje się FC z Makowa Podhalańskiego, które wygrywa z nami w finale 3:0. Trzecie miejsce zajmuje ekipa Oświecenia Team ! Na turnieju tego dnia przewija się około 100 osób.

Wieczorową porą spotykamy się nad dunajem, aby wspólnie na moście Reichsbrücke odpalić piro.

Wszystkim ekipom dziękujemy za tak liczne przybycie i do zobaczenia wkrótce na stadionach!

 

Oświecenia Team:

Długi czerwcowy weekend spędziliśmy w doborowym Gronie w pięknej stolicy Austrii. FC Cracovia Wiedeń zaprosił m.in. naszą ekipę na turniej z okazji 10-lecia istnienia. Oświecenia Team reprezentuje 17 osób, w tym 11 grających (w tym przyjaciel z Sandecji).

W piątek od samego rana zwiedzamy Wiedeń z przerwą na meldunek w hotelu. Do godzin wieczornych spacerujemy po mieście, a noc spędzamy w hotelu na rozmowach z innymi ekipami o tym, co za i przed nami. Turniejową sobotę zaczynamy od wizyty na górze Khalenberg, skąd udajemy się na halę.

Same zawody to gry w przyjaznej atmosferze gdzie wynik był raczej drugorzędny, aczkolwiek skoro już się grało to do końca… I tak właśnie było z naszą ekipą, która po słabszym początku zebrała się w sobie i ostatecznie zagrała o 3 miejsce i wygrała w rzutach karnych! Tu należy wspomnieć o świetnej postawie bramkarza OT „Waldka”, którego zapamiętali na pewno wszyscy, skandując Jego ksywkę jeszcze długo po zakończeniu turnieju!
Ps. „Waldeek, Waldeek, Waldek, Waldek, Waaaldeek!”

Zawody wygrała zdecydowanie najlepsza ekipa FC Cracovia Maków Podh. wyprzedzając I drużynę Gospodarzy. Kolejne miejsca zajęli: 4. FC Cracovia Miechów, 5. Lech Rataje i 6. II zespół Gospodarzy.

Poza grającymi spotkaliśmy też starych Ziomali z Ajaxu oraz Cracovii Londyn! Piona! Po turnieju do rana trwały różnego rodzaju atrakcje… m.in. dodanie blasku jednemu z mostów nad Dunajem poprzez dymy i race! Dziękujemy Cracovia Wiedeń za zaproszenie i super organizację!

Czekamy na następne turnieje, a i sami niebawem zaprosimy na takowe zawody na nasze Osiedle! Pobyt w Wiedniu w takim Gronie to niezapomniane wrażenia i świetna zabawa!

Oświecenia Cracovia!

 

Cracovia Miechów:

Ten wyjazd utkwi w naszej pamięci na bardzo długi czas. Po zagranicznych wyjazdach do Macedonii (Skopje), Czechach (Praga) oraz Streda (Słowacja), mieliśmy zaszczyt zawitać do Wiednia na „Cracovia Wiedeń Cup” pierwszy zagraniczny turniej zorganizowany przez tamtejszych Pasiaków, którzy obchodzili 10 lecie istnienia. Miechów obecny w stolicy Austrii w 13 głów z dwuosobowym wsparciem z Wolbromia. Od piątku do niedzieli całe miasto nas widziało i słyszało. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i gościnie Cracovia Wiedeń. Organizacja turnieju na najwyższym poziomie. Gratulujemy drużynie z Makowa Podhalańskiego zwycięstwa, a drużynie z Oświecenia Team gratulujemy obecności Waldka (kmwtw). Do zobaczenia wkrótce !

Pozdrawiamy
CRACOVIA MIECHÓW

 

Cracovia FC Maków Podhalański:

W ubiegły weekend mieliśmy przyjemność zawitać w Wiedniu, na turnieju Cracovia Wiedeń Cup organizowanym przez miejscowe FC PASÓW. Na miejscu byliśmy już w piątek wieczór, zdecydowana część z nas wybrała się krótki spacer po mieście, po czym zajęliśmy się wspólną integracją do samego rana 🙂

Sobotę zaczynamy od zwiedzania wzgórza Kahlenberg i wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, po czym bezpośrednio udaliśmy się na turniej. Na turnieju od samego początku świetna zabawa i przy okazji udało się nam wygrać w finale z Miejscową Cracovią Wiedeń, której bardzo dziękujemy za gościnę ! Dziękujemy również pozostałym ekipom za ten pełen wrażeń weekend ! Do zobaczenia w najbliższym czasie !

 

Ratajscy Fanatycy:

Cześć i czołem! W miniony długi weekend czerwcowy mieliśmy okazję wizytować stolicę Austrii, czyli Wiedeń. Byliśmy tam na zaproszenie miejscowego FC Cracovii, który obchodzi w tym roku swoje 10-lecie funkcjonowania. Oczywista oczywistość, że nie mogliśmy odmówić 🙂

W Wiedniu pojawiliśmy się w piątek w okolicach pory obiadowej. Zameldowaliśmy się w hotelu, gdzie spotkaliśmy przybyłych przed nami Pasiaków, poczekaliśmy za następnymi i ruszyliśmy wszyscy razem w miasto, ze śpiewem na ustach 🙂 pochodziliśmy, pozwiedzaliśmy, aż zasiedliśmy wszyscy razem w jednym miejscu i zaczęliśmy integrację, pamiętając jednocześnie, że następnego dnia w planach jest turniej w piłkę kopaną… 🙂

Tak więc nagle zrobiła się sobota… Ten dzień zaczęliśmy od wizyty na Wzgórzu Kahlenberg oraz Leopoldsberg. Z tego pierwszego w 1683 roku król Jan III Sobieski dowodził swoimi wojskami w tzw. Odsieczy wiedeńskiej, pokonując Turków. Jak zapewne wiecie, a jak zapomnieliście, to przypomnimy, bardzo duża część tych wojsk to było nasze polskie rycerstwo w tym słynna husaria.

Następnie udaliśmy się na halę, by rozegrać turniej, Cracovia Wiedeń Cup, czyli główny punkt wizyty nad Dunajem. Gra w piłkę to też integracja, także wyniki były mało istotne, aczkolwiek napiszemy Wam jaka była klasyfikacja końcowa 🙂

1. Cracovia FC Maków Podhalański
2. Cracovia FC Wiedeń I
3. Cracovia Oświecenia Team
4. Cracovia Miechów
5. Lech Poznań Ratajscy Fanatycy
6. Cracovia FC Wiedeń II

Na turnieju obecni również byli przedstawiciele Cracovia Londyn, Ajaxu Amsterdam oraz Sandecji Nowy Sącz.

Po zmaganiach piłkarskich wróciliśmy na hotel, aby ogarnąć się i znów uderzyć w miejsca imprezowe 🙂 tym razem były to okolice mostu Reichsbrücke, na którym to odpaliliśmy świece dymne oraz race, a wszystko to przy głośnych okrzykach, także cały Wiedeń dobrze wiedział kto ich odwiedził 🙂

To byłoby na tyle z tych rzeczy, z którymi możemy się podzielić. W niedzielę przyszedł niestety czas na powroty do domów.

Cracovia FC Wiedeń dziękujemy za zaproszenie! Było zajebiście! Do szybkiego zobaczenia!
Kolejorz & Cracovia!

guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments