Ciekawostka z meczu Lechia – Lech

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski ujawnił, że w momencie odpalenia rac w sektorze gości na meczu Lechii Gdańsk z Lechem Poznań ktoś wyłączył monitoring na stadionie. Lechia, jako organizator meczu, przedstawiła wyjaśnienia w tej sprawie.

Podczas meczu Lechii z Lechem 30 września kibice gości urządzili w swoim sektorze racowisko, co jest sprzeczne z regulaminem organizowania imprez masowych. W związku z tym faktem wojewoda podjął decyzję o zamknięciu sektora gości na najbliższym meczu Lechii na PGE Arenie z Widzewem.

Dodatkowo w rozmowie z Radiem Gdańsk Stachurski ujawnił, że w czasie racowiska na gdańskim stadionie nie działał monitoring.

Do sprawy odniosła się Lechia, która wystosowała oświadczenie. Poniżej jego treść:

\\\”Lechia Gdańsk dzierżawi stadion wyposażony we wszystkie najnowocześniejsze systemy zapewniające bezpieczeństwo na podstawie stosownej umowy od firmy Arena Gdańsk Operator. Sprawność tych urządzeń zapewnia operator stadionu. Klub jako organizator imprez jakimi są mecze T-Mobile Ekstraklasy przejmuje stadion PGE Arena Gdańsk na krótko przed imprezą i zdaje operatorowi obiektu na krótko po imprezie. Tylko i wyłącznie w tym czasie Lechia Gdańsk jest zgodnie z przepisami odpowiedzialna za bezpieczeństwo na obiekcie. Zapewnia to wynajęta i wyspecjalizowana agencja ochrony. Zgodnie z oświadczeniem tej agencji, która szczegółowo kontrolowała kibiców Lecha Poznań środki pirotechniczne jakich użyli oni w końcówce spotkanie nie zostały wniesione na stadion w dniu meczu. Klub nie odpowiada natomiast za ochronę i bezpieczeństwo obiektu poza imprezami masowymi, które organizuje. To pozostaje w gestii Areny Gdańsk Operator i to ta firma odpowiada ze to, co i przez kogo jest wnoszone na obiekt.

Z kolei monitoring stadionowy jest przekazywany Lechii Gdańsk przez Arena Gdańsk Operator na potrzeby imprez masowych. Do jego obsługi, zgodnie z przepisami klub wynajmuje wyspecjalizowaną firmę informatyczną – Blue Services. Żaden pracownik klubu nie ma dostępu do tego monitoringu w trakcie imprez masowych jakimi są mecze. Lechia Gdańsk posiada oświadczenie firmy Blue Services, które mówi o tym, że w momencie wskazywanym przez Wojewodę Pomorskiego nastąpiło nieuprawnione zalogowanie do systemu i wyłączenie części monitoringu. W tej chwili trwa postępowanie, które ma wyjaśnić kto tego dokonał na podstawie loginu i adresu IP komputera, z którego to nastąpiło. Jesteśmy zaniepokojeni – biorąc pod uwagę nowoczesność systemu – faktem, że firmy Arena Gdańsk Operator i Blue Services, przerzucając się wzajemnie odpowiedzialnością, nie są w stanie wskazać jak dotychczas osoby winnej tego wyłączenia.

W obu tych kwestiach klub ściśle współpracuje z policją. Mamy nadzieję, że policją doprowadzi do znalezienia i ukarania winnych. Niezależnie od tego klub będzie dochodził swoich roszczeń na drodze sądowej, ponieważ zamknięcie sektora gości na mecz z Widzewem doprowadziło do konkretnych strat finansowych, w związku z niemożnością sprzedania dwóch tysięcy biletów kibicom klubu Widzew Łódź\\\”.

źródło: trojmiasto.sport.pl | radiogdansk.pl

Pełny raport z meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań tutaj.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments