Charytatywny turniej „Gramy dla Zombiego” 18.01.2020

W minioną sobotę odbył się charytatywny turniej dla jednego z kibiców Górnika Wałbrzych, który walczy z nowotworem żołądka. Podczas turnieju udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych, więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

Wałbrzyski Górnik:

Emocje opadły, czas napisać kilka słów na temat turnieju „Gramy dla Zombiego”.

Kilka tygodni wspólnej organizacji, skutecznej mobilizacji i w końcu mamy 18 styczeń, spotykamy się na Hali Wałbrzyskich Mistrzów i zaczynamy turniej. 24 drużyny podzielone zostają na 6 grup, mecze po 6 minut dały nam 4 godziny fazy grupowej z której 8 drużyn wychodzi i gra o finał a w finale zagrali Górnik Wałbrzych 2 oraz Zombi Team, który okazał się być najlepszym zespołem turnieju, zagrali w nim Sebastian Kubiak, Rafał Lewandowski, Kamila Mieszawska, Daniel Zinke, Michał Bartkowiak, Marcin Morawski, Michał Oświęcimka, Tomasz Wepa oraz Adrian Moszyk. Tego dnia jednak nie o wyniki i nie o podium walczyliśmy, najważniejsze było zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie Tomka. Wpisowe, pucha na wejściu i na trybunach, sprzedaż ciast, kawy, herbaty i okolicznościowych smyczek oraz licytacje dały nam blisko 21.000 zł. Licytacje z pewnością były jedna z atrakcji turnieju, Biało Niebiescy wylicytowali kilkadziesiąt fantów m.in. koszulka Kuby Błaszczykowskiego za 1100zł, koszulka Górnika z barażów z Polonia Warszawa za 900 zł czy koszulka świdniczanina, a obecnie zawodnika Cracovii – Janusza Gola za 700 złotych. Tego dnia hala pękała w szwach, drzwi się nie zamykały a przewinęło się przez nie blisko tysiąc osób co świadczy o tym ze Kaesiacy, ze Wałbrzyszanie nie zostawiają swoich w potrzebie i chętnie pomagają. Na Hale Wałbrzyskich Mistrzów dotarli wszyscy przedstawiciele Legionu Sudety, wszystkie Wałbrzyskie dzielnice, FC Kamienna Góra, kibice Polonii Świdnica czy Spartakusa Jelenia Góra, na jednego z kibiców z Jeleniej Góry po turnieju czekała niespodzianka, z okazji 50 urodzin odpalone zostało piro i w sporym Górniczym gronie odśpiewaliśmy Sto Lat. Nie zabrakło tez braci z GKS Tychy którzy postanowili również zagrać na turnieju i odpadli dopiero w ćwierćfinale, na ćwierćfinale i hali się nie zakończyło 😉

[art5]

Warto wspomnieć o wszystkich drużynach które na turnieju dały z siebie wszystko i pomogły Tomkowi: FCKG, Old Boys Podgórze, KP Podgórze, Górnik Wałbrzych 1, Górnik Wałbrzych 2, Ultras Górnik, Biały Kamień, Podzamcze, Wałbrzyski Kocioł, Stary Zdrój, Zombi Team, Imperium Boxing, Sudety Dziecmorowice, Spartakus Jelenia Góra, Mocni Wałbrzych, Trampkostrzały, FC Leszczyniec, Polonia Świdnica, Czarni Wałbrzych, Biedaszyby, GKS Tychy, copACABana, Tuwimiaki, Olimpia Kamienna Góra – dziękujemy!

Podziękować tez chcielibyśmy ludziom którzy pomogli nam w organizacji tego turnieju, wszystkim którzy przekazali fanty na licytacje, którzy je licytowali, wszystkim kibicom Górnika i mieszkańcom Wałbrzycha za liczne przybycie, Ultrasom za kawał roboty przy plakatach, transparentach i wielu innych, Arkowi Chlebdzie oraz całemu klubowi Koszykarskiemu Górnik Wałbrzych, Tomaszowi Durajczykowi i Sławkowi Turlińskiemu za pomoc w ogarnięciu hali oraz nagród, całemu piłkarskiemu Górnikowi, całej obsłudze hali Wałbrzyskich mistrzów fotoreporterom Bartkowi, Robertowi, Ryszardowi za zdjęcia z imprezy, arbitrom za sprawiedliwe sędziowanie meczy, Wojciechowi za rozpiski i pilnowanie wyników, naszej Pani skarbnik Gosi, dziewczynom z naszej małej cukiernio-kawiarni i każdemu o kim zapomnieliśmy a dorzucił swoją małą cegiełkę w organizacje imprezy która udała się w 1946%!

CAŁY GÓRNIK ZAWSZE RAZEM!

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments