Burmistrz Drezdenka atakuje fanatyków Lubuszanina

Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka za wszelką cenę chcąc odbudować swój wizerunek wśród mieszkańców, ponieważ duża część nie chce burmistrza, który działa dla pewnej części ludzi i gminy olewając resztę, postanowiła zaatakować fanatyków Lubuszanina w sposób, który najlepiej sprzedaje się w mainstreamowych mediach. Poniżej przytaczamy treść jej wpisu.

 

Burmistrz Drezdenka Karolina Piotrowska:

Kibicować nie dewastować…

Gmina Drezdenko od wielu lat wspiera organizacje pozarządowe w realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu. Podejmuje także wiele działań na rzecz infrastruktury sportowej, jej rozbudowy i modernizacji. Warte podkreślenia są działania prowadzone w tym obszarze przez Halę Sportowo-Rehabilitacyjną.

Jednym z wiodących klubów sportowych w naszej gminie jest Lubuszanin Drezdenko – klub piłkarski z 75-letnią tradycją! Drużyna rozgrywa mecze na stadionie miejskim, ale w związku z pandemią – obecnie bez udziału kibiców. Współpraca z nowym, młodym i pełnym pasji zarządem klubu owocuje fajnymi inicjatywami:

Użyczyliśmy klubowi biuro w Centrum Organizacji Pozarządowych Gminy Drezdenko – porządek w dokumentacji to solidna podstawa działania każdej organizacji.

Wykonaliśmy remont dachu szatni na stadionie.

Dzięki połączeniu sił pracowników hali oraz działaczy klubu pomieszczenia dla zawodników w końcu są schludne.

Podjęliśmy realne działania w zakresie modernizacji stadionu. Na ukończeniu jest koncepcja architektoniczna przebudowy obiektu i jeszcze w tym roku przystąpimy do sporządzenia projektu budowlanego.

Rozpoczęliśmy proces uchwalania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, aby móc wybudować w przyszłości boisko zapasowe na „piachach” w lesie miejskim.

Gmina finansuje lwią część działań klubu, ale inicjatywy podejmowane przez Lubuszanina, aby pozyskać sponsorów są bezcenne. Umieszczanie banerów sponsorów klubu na stadionie miejskim uważamy za dobry pomysł, aby promować klub i lokalnych przedsiębiorców.

Dla każdego klubu najważniejszy jest 12 zawodnik – kibice!

Gdyby nie pandemia z pewnością cieszylibyśmy się obecnością całych rodzin na meczach rozgrywanych „u siebie”. Niestety wśród licznej grupy wielbicieli piłki nożnej znajdują się także osoby niepotrafiące uszanować innych i niedbające o mienie publiczne. „Wybryki” niektórych kibiców nazywających siebie fanatykami urosły już do takich rozmiarów, że nie sposób pozostawać obojętnym. Pisałam już wcześniej o namalowaniu na ogrodzeniu stadionu kontrowersyjnego symbolu falangi. Teraz przy niedostępnych dla publiczności obiektach sportowych doszło odpalanie rac na terenie budowy nowego przedszkola, przy placu zabaw żłobka, wdrapywanie się na ogrodzenie i wyłamywanie zamków w bramie. To zwykły wandalizm, niemający nic wspólnego z kibicowaniem. Fanatycy narażają klub na kary od PZPN oraz na ponoszenie kosztów związanych z naprawą zniszczeń. Może to skutkować zawieszeniem możliwości rozgrywania meczów przez klub oraz rozwiązaniem umowy z właścicielem stadionu – Gminą Drezdenko. Czy takie zachowanie ma stanowić motywację do modernizacji obiektu? Czy tak „bawiący się” kibice uszanują już wkrótce wyremontowany stadion, czy stanie się on miejscem dla całych rodzin czy tylko dla wąskiej, agresywnej grupy?

Na koniec najbardziej zastanawiająca kwestia – czy radnemu i nauczycielowi wypada brać w tym udział?

 

Burmistrz ewidentnie nie interesuję się działalnością kibiców Lubuszanina Drezdenko, którzy angażują się w przeróżne akcje. Między innymi na początku marca bieżącego roku zorganizowali „Pierwszy Drezdenecki Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” czy w ubiegły weekend postanowili posprzątać las miejski.

 

Fanatycy Lubuszanina:

Na sobotę 10 kwietnia zaplanowany został mecz derbowy z Radowiakiem. Im bliżej derbowego starcia, tym atmosfera robiła się coraz bardziej gęsta. Każdy kibic wie, że mecze z lokalnym rywalem dostarczają najwięcej emocji, zarówno na boisku jak i na trybunach. Na kilka dni przed meczem decydujemy się zrobić akcję sprzątania lasu miejskiego. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Karwin, otrzymujemy worki na śmieci, które są niezbędne do tego typu wydarzeń. Kilka godzin przed spotkaniem z Radowiakiem, grupa blisko 30 osób, wyruszyła w głąb lasu. Ilość śmieci napotkanych po drodze, przerosła nasze oczekiwania. Butelki szklane, plastikowe, złom, plastikowa piaskownica, a nawet całe okna😡 kilkadziesiąt worków śmieci zebrane w zaledwie dwie godziny… Bohaterowie walczący za Ojczyznę, ukrywający się w Naszych pięknych lasach, byli by niepocieszeni. Nie takie wartości starali się przekazać przyszłym pokoleniom.. Wszystkim uczestnikom chcielibyśmy podziękować. Widok rodziców z dziećmi – bezcenny. Wzorce wpajane od najmłodszych lat, procentują w przyszłości! Zapewniamy, że nie jest to ostatnia akcja tego typu😉

[art5]

O godzinie 16. rozpoczął się mecz, poprzedzony minutą ciszy dla ofiar Katyńskich jak i katastrofy Smoleńskiej. Fanatycy niezmiennie stawili się, z racji narzuconych obostrzeń pod stadionem. Dopingujemy swoją drużynę całe spotkanie, która pokazała charakter wygrywając mimo prowadzenia Radowiaka do przerwy 0-1. Po meczu świętujemy z piłkarzami zwycięstwo💛💙 Dla takich chwil żyje każdy Fanatyk! Bez względu na przeciwności i kłody rzucane nam – kibicom pod nogi, będziemy z DKSem do końca! TYLKO LUBUSZANIN DREZDENKO!

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments