Boniek interweniuje ws. nie dojazdu kibiców Arki

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek interweniuje w sprawie kibiców Arki Gdynia. Jak informuje Fakt, Boniek wysłał specjalne pismo do Komendanta Głównego Policji z prośbą o wyjaśnienie zachowania funkcjonariuszy w stosunku do fanów żółto-niebieskich.
Sprawa dotyczy wyjazdu kibiców Arki na mecz z Bogdanką Łęczna. 23 marca 71 fanów gdyńskiej drużyny jechało swoimi prywatnymi samochodami do Łęcznej. Wcześniej Arka zgłosiła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku imienną listę uczestników wyjazdu.

Kibice z Gdyni na mecz w Łęcznej jednak nie dotarli. Jak informuje Fakt, sympatycy Arki w Puławach byli legitymowani aż trzykrotnie, co trwało dwie godziny. Cała procedura zakończyła się po godzinie 16, a mecz w Łęcznej rozpoczął się o 15. W związku z tym fani Arki zdecydowali się na powrót do Gdyni. Według ich relacji działania policji służyły temu, by nie mogli oni na czas dotrzeć na stadion Bogdanki.

W sprawie kibiców żółto-niebieskich zainterweniował prezes Arki Wojciech Pertkiewicz. Z kolei Boniek osobiście o wyjaśnienia poprosił w specjalnym piśmie Komendanta Głównego Policji Marka Działoszyńskiego.

Na meczu zjawił się jeden kibic Arki który „zasiadł” w sektorze gości:

źródło: fakt.pl
zdjęcie: UltraFanatic.pl
foto: Zaglebie-Lubin.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments