Bilety z cyganem i czarnoskórym nie wejdą do sprzedaży

Ogromne emocje wywołały bilety komunikacji miejskiej, które pojawiły się w Lublinie. To bilety z antyrasistowskimi obrazkami. Na jednym z nich jest kibic Motoru Lublin, a obok niego murzyn i Żyd. Sprawa wywołała kontrowersje, a bilety zostają wycofane ze sprzedaży. Te nieoficjalne informacje potwierdził Zarząd Transportu Miejskiego.

Informowaliśmy o tym zdarzeniu, więcej znajdziecie pod tym linkiem: [utl=http://www.stadionowioprawcy.net/index.php?page=news&id=140[/url]

Bilety wydał Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM). Rzeczniczka firmy Justyna Góźdź w samo południe wystosowała stosowne oświadczenie w sprawie biletów.

\”Biorąc pod uwagę () ogromne emocje towarzyszące kampanii \”Lublin dla wszystkich\” Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, jako emitent biletów, podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży partii biletów z nadrukowanymi komiksami oraz wstrzymaniu dalszej dystrybucji biletów wśród kontrahentów\” – czytamy w oświadczeniu.

\”() podjęliśmy decyzję o druku biletów, tym samym popierając akcję, która uzyskała wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i której głównym celem miało być zwrócenie uwagi na istniejące w społeczeństwie animozje na tle religijnym, seksualnym, rasowym. Krótkie paski komiksowe, które znalazły się na biletach, miały sygnalizować, że dialog możliwy jest na wielu płaszczyznach\” – napisała w oświadczeniu Justyna Góźdź. Lubelski ZTM wystosował też przeprosiny do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób poczuli się dotknięci i urażeni przekazem graficznym, który znalazł się na biletach.

Druk biletów i cała akcja miała być sposobem na walkę z ksenofobią. Na rynek miało trafić w sumie dwa i pół miliona biletów, część już trafiła do sprzedaży.

Organizatorem akcji była Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie \”Rewiry\” działająca przy Centrum Kultury. Jej zdaniem, komiksy miały zwrócić uwagę na istniejące w społeczeństwie animozje na tle religijnym, seksualnym i rasowym.

Przeciwko biletom zaprotestowali m.in. kibice Motoru Lublin, którzy na Facebooku w specjalnym oświadczeniu zapowiedzieli protest pod ratuszem w najbliższy piątek. Zaprotestował też zarząd klubu Motor Lublin, który twierdzi, że komiksy na biletach mogą szkodzić wizerunkowi środowiska piłkarskiego. \”Klub Motor Lublin S.A. sprzeciwia się prostemu łączeniu kibiców z zachowaniami rasistowskimi i homofobicznymi, gdyż negatywne zjawiska związane z nietolerancją występują we wszystkich obszarach życia i wszystkich środowiskach społecznych w naszym kraju i na świecie, w związku z czym nie można przypisywać ich jedynie jednej grupie społecznej\” – czytamy w oświadczeniu.

źródło: tokfm.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments