Arkowcy wracają na trybuny

Od dłuższego czasu w środowisku kibiców Arki Gdynia trwał bojkot, który między innymi przekładał się na brak obecności Arkowców na domowych spotkaniach. Jak poinformowali dzisiaj za pośrednictwem profilu Ultras Arka Gdynia sami zainteresowani, po wielu spotkaniach w szerokim gronie, rozmowach i konsultacjach z prawnikami oraz stronami sporu, Arkowcy postanowili wrócić na trybuny. Najbliższe spotkanie już 24 listopada, a będą to Derby Trójmiasta.

 

Ultras Arka Gdynia:

List intencyjny został dziś podpisany, kilka słów wyjaśnienia.

Wracamy na stadion! Koniec bojkotu!

Drodzy Arkowcy! Po wielu spotkaniach w szerokim gronie, rozmowach, a także konsultacjach z prawnikami oraz stronami sporu postanowiliśmy powrócić na trybuny. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza z możliwych decyzji w sytuacji, w której się obecnie znaleźliśmy. Każdy wybór niósłby za sobą konsekwencje, ale wierzymy, że podpisanie listu intencyjnego oraz jasna deklaracja zainteresowanych stron są bardzo dużym krokiem naprzód w kwestii unormowania sytuacji właścicielskiej w naszym klubie. Od samego początku kroczymy wspólnie z miastem oraz mniejszościowymi akcjonariuszami i tak też chcemy zachować się w tym momencie.

Mamy świadomość, że przy tak trudnych decyzjach nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich kibiców. Wierzymy natomiast, że po raz kolejny pokażemy naszą jedność, a decyzja podjęta przez wszystkie środowiska kibiców Arki Gdynia jest słuszną w zaistniałej sytuacji. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zrozumienie w trakcie trwania bojkotu. Kolejny raz pokazaliśmy jaką siłą są kibice Arki Gdynia. Teraz tę siłę i moc przenieśmy wspólnie na trybuny i odwdzięczmy się piłkarzom oraz sztabowi za pracę, którą wykonali w trakcie pierwszej części tego sezonu.

WSZYSCY NA STADION!

 

Oświadczenie Prezesa Zarządu Arki Gdynia SA Michała Kołakowskiego dotyczące deklaracji potwierdzającej osiągnięcie porozumienia:

Kibice,

dzisiaj miało miejsce kolejne spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele środowisk skupionych wokół Arki. W obecności Prezydenta Gdyni wspólnie złożyliśmy deklaracje potwierdzającą osiągnięte już wcześniej porozumienie. Cieszę się, że jego efektem będzie powrót na trybuny Stadionu Miejskiego i wsparcie seryjnie wygrywającej drużyny.

Przez ten kilkumiesięczny okres, w którym trwał bojkot kibiców oraz wstrzymano finansowanie z miasta, czułem dużą odpowiedzialność. Nie zapominajmy, że przeszła i obecna sytuacja była i jest nadal dużym wyzwaniem organizacyjnym oraz finansowym. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim pracownikom Klubu, że w tym niełatwym okresie zawsze dawali z siebie wszystko.

Duże wyrazy uznania należą się naszym zawodnikom i sztabowi. Pomimo okoliczności osiągają świetne wyniki i dają nam powody do dumy.

Jestem przekonany, że mimo iż w tym sezonie byliście dotychczas tylko w części obecni na trybunach, to wszyscy razem spotkamy sie już wkrótce na Derbach Trójmiasta.

Do zobaczenia, Arkowcy!

guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Taka_Prawda
Taka_Prawda
3 miesięcy temu

wracają bo są na 1 miejscu w tabeli

Artykuł dotyczy ekip