10 kibiców Ruchu ukaranych za mecz z Wisłą

Obowiązek wykonania prac społecznych i zakazy stadionowe – takie kary orzekł sąd wobec siedmiu kibiców Ruchu Chorzów, którzy złamali prawo podczas sobotniego meczu ekstraklasy piłkarskiej z Wisłą Kraków. Sympatycy chorzowskiego klubu podczas meczu odpalili race.

Pełny raport z meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków 28.09.2013 TUTAJ.

Informację na temat kar dla zatrzymanych przekazała we wtorek chorzowska policja.

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej w Chorzowie rozgrywany był mecz pomiędzy miejscowym Ruchem a Wisłą Kraków. Spotkanie zakwalifikowane było jako impreza o podwyższonym ryzyku, na trybunach zasiadło około 5 tys. widzów, w tym 800 gości z Krakowa.

W poniedziałek wobec siedmiu pełnoletnich zatrzymanym sąd orzekł ośmiomiesięczny zakaz stadionowy i karę ograniczenia wolności – wykonanie 30 godzin prac społecznych. Trzej nieletni staną wkrótce przed sądem rodzinnym. Policjanci wobec nich również wnioskowali i wydanie zakazów stadionowych.

Policja wyjaśnia, w jaki sposób kibicom udało się wnieść na mecz kilkadziesiąt rac. Jak zaznaczyła Dziedzic, za to, by nie dochodziło do takich przypadków odpowiadają pracownicy ochrony stadionu.

Rzeczniczka poinformowała także, że w sobotę został zatrzymany jeszcze jeden fan, który nie miał nic wspólnego z odpaleniem rac. Usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu za to do roku więzienia.

źródło: interia.pl
zdjęcia: Niebiescy.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments