Oświadczenie kibiców Polonii Bytom 7 stycznia 2018

O tym, że sytuacja w klubie z Bytomia jest tragiczna, wiadomo nie od dzisiaj. Na dodatek decyzją radnych Rady Miejskiej w Bytomiu spółka BD Polonia Bytom ma zostać zlikwidowana. Swoje zdanie przedstawili szybko kibice Polonii w oświadczeniu, które możemy przeczytać w pełnej treści poniżej.

 

Oświadczenie:

My, wszystkie osoby, dla których Polonia Bytom to więcej niż nazwa, jesteśmy zbulwersowani decyzją radnych Rady Miejskiej w Bytomiu o likwidacji spółki BS Polonia Bytom i tym samym próbie wymazania Polonii Bytom z piłkarskiej mapy Polski. Klub kontynuujący tradycje lwowskiej Pogoni, zamiast przygotowywać się do awansów sportowych, tak by godnie uczcić 100 -lecie klubu 4 stycznia 2020 roku może być zlikwidowany przez grupkę radnych, dla których tradycja, historia i emocje związane z klubem nic nie znaczą.

Stanowczo i z pełną determinacją wzywamy Radnych Rady Miejskiej w Bytomiu do podjęcia kroków mających na celu uratowanie klubu i możliwość jego awansu sportowego. Jest dla nas niepojęte jak można w taki sposób zupełnie lekceważyć ogromną rzeszę sympatyków i kibiców Polonii Bytom rozsianych po całej Polsce i świecie. Polonia Bytom to dorobek wielu pokoleń piłkarzy, działaczy i nas kibiców wspierających swoją drużynę w zwycięstwach jak i najtrudniejszych chwilach. Dzisiaj nadeszła jedna z najczarniejszych chwil dla naszego klubu, dlatego podejmiemy wszelkie możliwe kroki by wymóc na bytomskich radnych działania ratujące klub i jego dorobek. A przypomnijmy, że ten jest nie mały: zdobywca pucharu Rappana, zdobywca pucharu Ameryki, dwukrotny mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski.

Polonia to nie tylko przeszłość. Dzisiaj to ponad 350 dzieci i młodzieży, która na co dzień trenuje w bytomskim klubie, i która jest bardzo przywiązana do swoich barw klubowych.

Dlatego jeszcze raz wzywamy wszystkich sympatyków Polonii Bytom, kibiców piłkarskich i ludzi dla których piłka nożna nie jest obojętna do wsparcia naszej akcji i uratowania Polonii Bytom. Tylko wspólnym i zdecydowanym działaniem jesteśmy wstanie osiągnąć nasz cel jakim jest uratowanie od zapomnienia jednej z najpiękniejszych kart śląskiej i polskiej piłki nożnej.

POLONIA NIGDY NIE ZGINIE!