Unia Tarnów – Tarnovia Tarnów 09.11.2019 10 listopada 2019

Pomimo braku kibiców gości, za nami całkiem ciekawe Derby Tarnowa. Gospodarze z oprawą, tego dnia oprócz konkretnego wsparcia kibiców z Brzeska pojawiła się również na stadionie delegacja Stali Gorzów. Od tego dnia Okocimskiego i Unię oficjalnie łączy zgoda.

 

Elita Tarnowa:
Derby zakończyły kolejny rok działalności grupy WBF. Dziękujemy za pomoc i wsparcie ruchu ultras przez cały ten okres. Był to drugi rok z rzędu, w którym zrealizowaliśmy więcej niż zakładaliśmy. Ostatnia oprawa nawiązywała do hasła naszych rywali – „Tarnovia albo śmierć”, stąd też na sektorówce pojawił się na grobami Biało-Niebieski Bóg, zwycięzca śmierci. Cieszymy się z postawy naszych piłkarzy, którzy po raz kolejny udowodnili swoją wyższość, co przy wygranej rundzie jesiennej niech będzie dobrym prognostykiem do odrodzenia sportowego Unii Tarnów. Jak to kiedyś wspomnieli nasi poprzednicy w jednej z opraw – „Budzimy się, gdy przychodzi śmierć”. Gdy spadasz na dno, trzeba się z niego odbić – liczymy na powrót do lat świetności naszego ukochanego klubu.

 

Fanatycy znad Uszwicy:

Kolejne Derby Tarnowa za Nami. Na ten mecz wybraliśmy się pociągiem w około 80 osób. Każdy z wyjazdowiczów miał na sobie specjalnie na ten mecz przygotowaną zieloną czapkę co dało bardzo fajny efekt. Na sektor wchodzimy całą grupą odpalając przy tym race za co po spotkaniu psy robią Nam problemy. Unia wygrywa 3:0 a po meczu zostajemy ugoszczeni przez Jaskółki gdzie pokazujemy wszystkim jak się świętuję. Oficjalnie Okocimskiego i Unię łączy zgoda!’

 

Relacja Stali Gorzów:

Delegacja kibiców Stali Gorzów obecna z flagą na dzisiejszych piłkarskich derbach Tarnowa! Drużyna Unii wygrywa z Tarnovią 3:0. Gratulujemy wygranej, DERBY DLA UNII!!!

 

zobacz również zdjęcia: