ROW Rybnik – Ruch Chorzów 19.10.2019 25 października 2019

Mecz ROW-u Rybnik z Ruchem Chorzów z perspektywy trybun obejrzało ponad 2000 kibiców, gospodarze podczas meczu mogli liczyć na wsparcie swoich przyjaciół, szczególnie dobrą liczbą popisała się GieKSa, która w Rybniku pojawiła się w 422 osoby. Podczas meczu pojawiła się również oprawa z hasłem przewodnim „ŚLĄSCY GLADIATORZY”, do której odpalono pirotechnikę i spalono trochę barw rywala.

Fani Ruchu Chorzów wykupili całą pulę przyznanych biletów (300) na mecz z ROW-em Rybnik, ale ostatecznie stawili się w Rybniku w nadkomplecie. Drużynę trenera Łukasza Berety wsparło 420 kibiców.

 

Relacja ROW-u Rybnik:

Hitowy pojedynek na stadionie miejskim w Rybniku przyciągnął na trybuny ponad 2000 kibiców, z czego 420 stanowili fani chorzowskiego Ruchu zajmujący sektor gości. Na płocie wieszamy 10 flag (w tym 3 GieKSy) oraz okolicznościowy transparent dla niedawno zmarłego Józefa Golli, którego pamięć przed pierwszym gwizdkiem została uczczona minutą ciszy.

Młyn, który tego dnia zajął 4 sektory na prostej, z minuty na minutę zapełniał się, bowiem na nic zdało się zachęcanie do zakupu biletu w przedsprzedaży, czy wcześniejszego przyjścia pod stadion… W efekcie czego ostatnie osoby zajmują swoje miejsca dopiero w przerwie meczu. W drugiej połowie prezentujemy oprawę okraszoną sporą ilością rac i świec dymnych, a na gnieździe płoną barwy Ruchu. Co ciekawe oprawa miała zostać zaprezentowana w minionym sezonie przy Cichej, jednak jak wiadomo, nie było nam dane pojechać do Chorzowa na poziomie II ligi za sprawą decyzji wojewody.

Doping jak to w zwyczaju derbowych pojedynków ze sporą wymianą uprzejmości, stał na całkiem dobrym poziomie. Tego dnia poza tradycyjnie wspierającymi nas kibicami Górnika, mogliśmy liczyć na konkretne wsparcie GieKSy (422 osoby), której w ostatniej chwili wypadł wyjazd na Widzew, oraz delegacja kiboli Banika Ostrawa. Podziękowania dla obecnych. Piłkarsko polegliśmy z kretesem i atmosfera robi się naprawdę gorąca! 

 

GieKSa:
Wczoraj w 422 osoby wspieramy ROW na derbach z Ruchem. Mamy ze sobą 3 flagi – Banditen, GzG i Żorska GieKSa. Przypominamy, że taka cyfra z naszej strony to jednorazowe odstępstwo od reguły i z ROWem nadal łączy nas układ typowo chuligański.

 

zobacz również zdjęcia:

relacja: row.rybnik.pl