Polonia Pasłęk – Jeziorak Iława 13.05.2018 15 maja 2018

Kibice Jezioraka wybrali się do Pasłęku w liczbie 120 osób w tym Lechia Gdańsk i Bytovia Bytów (17 osób). Na trzy dni przed meczem klub dostał pismo, że na wniosek policji mecz musi być przeniesiony z soboty na niedzielę. Grupa Ultras Fans Jeziorak przygotowała na to spotkanie dwie oprawy, do pierwszej z nich odpalono świece dymne, a do drugiej 30 flar.

 

Relacja Ultras Fans Jeziorak:

Już na długo przed rozpoczęciem rundy doskonale wiedzieliśmy, że wiosenny terminarz wyjazdowy na pewno przypadnie do gustu większości stadionowego bractwa. Po ciekawych wyjazdach do Zalewa, Turznicy i Morąga przyszedł czas na Pasłęk, który dostał miano „wyjazdowego hitu rundy”. Propagandę związaną z tym wydarzeniem rozpoczęliśmy na dwa tygodnie przed. Na zbiórce przed wyprawą do Morąga nagraliśmy pierwszą w historii iławskiego ruchu kibicowskiego video-zapowiedź, natomiast w mieście można było dostrzec setki plakatów i 1000 vlepek z zaproszeniem na mecz. Praktycznie do samego końca w mieście było czuć spore ciśnienie i naprawdę solidną mobilizację. Niestety na trzy dni przed otrzymujemy pismo, z którego wynika, że na wniosek komendy wojewódzkiej mecz został przeniesiony z 12 na 13 maja – niedzielę. Urlopy pobrane na sobotę i okres komunijny spowodowały, że ostatecznie wyjazd do Pasłęka wielu z nas musiało po prostu odpuścić.

Mimo wszystko ze zbiórki autokarem i dwoma busami wyrusza 110 osób, w tym delegacja Lechii Gdańsk i 17 osobowy skład Bytovii Bytów (dzięki!). Na stadion docieramy z lekkim poślizgiem, ale nikt na wejściu nie robi problemów i po chwili cała załoga znajduje się na sektorze gości. Grupa UFJ’06 decyduje się na dwie choreografie.

Pierwsza prezentacja to transparent wzorowany na starej fladze „FANI Z IŁAWY”. Koszulkę z tym samym motywem miał na sobie każdy wyjazdowicz. Do tego sektorówka (herb Iławy), 80 machajek w barwach i 10 świec dymnych. Efekt nie powalił na kolana ze względu na bardzo niski sektor.

Druga oprawa to racowisko w postaci 30 flar z wizytówką na płocie. Do ostatniej sekundy prowadzimy głośny doping. Po końcowym gwizdku piłkarze podchodzą pod sektor i dobre kilka minut wspólnie ŚWIĘTUJEMY UPRAGNIONY AWANS DO IV LIGI!!! Kto nie był – niech żałuje!

 

źródło: Ultras Fans Jeziorak
zdjęcia: Mateusz Hajduś