VII Spotkanie Międzypokoleniowe Kibiców Arki Gdynia 11 lipca 2018

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki już po raz siódmy Arkowcy spotkali się na historycznej „Górce”, czyli sercu dawnego stadionu Arki przy ul. Ejsmonda w Gdyni. W niedziele, 8 lipca 2018 odbyło się tradycyjne już VII Spotkanie Międzypokoleniowe dla wszystkich kibiców i sympatyków gdyńskiego klubu. O godzinie 19:29 rozpoczęła się oficjalna prezentacja pierwszego zespołu Arki przed nowym sezonem 2018/2019.

 

Relacja Arkowców:

Równo o godzinie 19:29 spotkanie otworzył „Megafon” , następnie w ramach rozpoczęcia całego wydarzenia przemówił Prezydent Gdyni, Wojeciech Szczurek.

Kolejnym punktem było odsłonięcie przez Prezesa Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki tablicy upamiętniającej wierną Kibickę Arki, śp. Józefę Wojciechowską znaną jako „Pani Czesia”, która na mecze chodziła do 84 roku życia. Zmarła w 2010 roku.

„Megafon” wspominając „Panią Czesię” przypomniał, że nie tylko była kibicem, ale także opiekunką i przyjaciółką całej rzeszy kibiców, którzy zawdzięczali jej wsparcie, w tym także pomoc materialną. Sędziów, zawodników i pracowników Klubu witała przed meczami kwiatami. To był stały element spotkań przy Ejsmonda. Po corocznej uroczystości nadszedł czas na prezentacje drużyny oraz całego sztabu szkoleniowego naszej drużyny. Po słynnej „Emce”, która bardzo dobrze „niosła” się po całej okolicy, zawodnicy na pewno zrozumieli czym dla ludzi w Gdyni jest Arka.

Jesteśmy dumni z możliwości organizowania takiego spotkania dla całej rzeszy kibiców tego klubu, bez Was ten klub niemiałby sensu! Dziękujemy serdecznie za tak liczne przybycie, wspaniałą atmosferę a także pomoc w organizacji tego dnia.

ARKA RAZEM!

 

zobacz również zdjęcia: