Zdewastowano lokomotywę Lecha Poznań

W nocy z wtorku na środę kibice Lechii Gdańsk zdewastowali zabytkową lokomotywę stojącą przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu. Pojazd stanął tuż obok stadionu Kolejorza w październiku 2016 roku w ramach akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”.

[art5]

[art5]

 

Zajście na Twitterze skomentował rzecznik prasowy Lecha:

 

[art5]

 

Do całej sytuacji odnieśli się również kibice Lecha Poznań:

Dziś w nocy chłopcy z Gdańska postanowili „ozdobić” nieco zabytkową lokomotywę stojącą obok stadionu.

Rozumiemy, że zdolności malarskie idą w parze ze znajomością ortografii. Nie będziemy ganić, bo przypuszczamy, że intencje były… no, jakieś tam były 

Wychodząc naprzeciwko problemom, które życie stawia przed ULG postanowiliśmy wspomóc ich starania. Przygotowaliśmy specjalną paczkę – w skład której wchodzi blok rysunkowy, kredki, plastelina i lokomotywa gotowa do pokolorowania. Jako wyjątkowy dodatek dokładamy również dwie książki. Jedna z nich, z całą pewnością nie raz, nie dwa wywoła niesamowite zaskoczenie na twarzach ULG – jest to bowiem SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY. Druga – znacznie trudniejsza – o Bohaterach Poznańskiego Czerwca 1956 r. Tych samych, którzy jako pierwsi przeciwstawili się komunistycznej władzy, a jednocześnie wybudowali m.in. lokomotywę, która stoi pod naszym stadionem.

Życzymy miłego rysowania i jeszcze milszej lektury. Pamiętajcie chłopaki – aby nie wyjeżdżać za linie.

[art5]

Tymczasem odnowiono wygląd lokomotywy:

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments